Markus Gisdol'den Samsunspor'a veda Markus Gisdol'den Samsunspor'a veda

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka’da uzun süre çalıştıktan sonra rotasını İzmir dışına çeviren Engin Gençoğlu, dokuz ay önce kurulan Basketbol Erkekler 2. Ligi ekibi Ayos Antalyaspor ile şampiyonluk sevinci yaşadı. Antalya ekibiyle 21 maça çıkan başarılı çalıştırıcı, 19 galibiyet elde ederek takımını Türkiye Basketbol Ligi’ne (TBL) yükseltti. Final serisinde İstanbul ekibi Pizza Bulls CO’yu 2-1 geride bırakan Gençoğlu’nun ekibi Ayos Antalyaspor, kurulduğu ilk sezonda şampiyonluk ipini göğüsledi.

Daha önce Fethiye Belediyespor’u TBL’ye yükselten Engin Gençoğlu, iki yıl önce de Konyaspor’u Basketbol Süper Ligi’ne taşıma başarısını göstermişti. Gençoğlu, geçen sezon Kosova Ligi ekiplerinden Trepça ile anlaşmış ve bu takımla Kosova Kupası'nı kaldırmıştı. 

Dört ayrı takımda dört kupa kaldıran Gençoğlu, "Bu başarı, ekip çalışmasının ürünüdür. Çok şanslı bir antrenörüm ki hep bana inanan oyuncularla, yöneticilerle çalıştım. Bu sezonda yeni kurulmuş bir kulüp olmamıza rağmen disiplini ve hedefe ulaşma azmini hiç elden bırakmadan çok çalıştık. Hedefimiz daha bitmedi. Ayos Antalyapor’u Türk basketbolunda kalıcı bir takım yapıp Süper Lig'de yer almak istiyoruz" dedi.

Kaynak: DHA