Reyhan ŞENAY - 31 Mart Yerel Seçim’e sayılı günler kala, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM) İzmir’de bulunan Doğu illerinde oy kullanacak vatandaşları memleketlerine gönderiyor. DEM İzmir İl Yöneticisi Abuzer Yılmaz, demokratik bir seçim gerçekleşmesi için önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de kendilerine başvuran insanların rahatça illerine gidebilmesi için ulaşım organizasyonunu üstlendiklerini dile getirdi. Yılmaz, “Biz her seçimde, insanların oy kullanma hakkının önündeki ulaşım engelini kaldırmak için destek veriyoruz. Bu seçimde de bize başvurarak, oy kullanmak istediğini söyleyen kütükleri Doğu illerinde olan vatandaşlara yardımcı oluyoruz” dedi.

GEÇTİĞİMİZ SEÇİMLERİNDE DE BENZER TABLO YAŞANMIŞTI
 

Yılmaz, yol parasını karşılayamayacak insanların yol masraflarını da üstlendiklerini söyleyerek, dün 1000 kişiyi otobüslerle gönderdiklerini, yarın ve öbür gün de ulaşım desteğini sürdüreceklerini kaydetti. Yılmaz, “İzmir’e göç etmiş ancak ikametgahları doğdukları illerde bulunan ve seçim dönemlerinde ulaşım sıkıntısı çeken herkese destek oluyoruz. Şırnak, Van, Erzurum, Mardin, Muş, Urfa, Malatya, Iğdır, Elazığ, Kars, Ardahan aklınıza gelebilecek Doğu illerinde oy kullanması gereken tüm vatandaşları otobüslerle gönderiyoruz. Yol ücreti ödeyemeyecek olanlara da destek oluyoruz. Çünkü vatandaşlar otobüs bulmakta ya da yol parası ödemekte zorlanabiliyorlar. DEM olarak, tüm bu engelleri ortadan kaldırmak için vatandaşın yanındayız. Herkes sandığa gitsin ve oyunu kullansın” dedi.
 

Dem Il Baskanı Abuzer Yılmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Irak'tan ayrıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Irak'tan ayrıldı

14 Mayıs seçimlerinde binlerce seçmeni oy kullanacağı kente taşıyan DEM Parti, bu seçimde de farklı kentlerde bulunan seçmenleri otobüsle sandığa taşımayı hedefliyor. İzmir’den yaklaşık 3 bin kişiyi oy kullanacakları illere otobüslerle ulaştıran parti yetkilileri herkesi oy kullanmaya davet ediyor.

Ekran Resmi 2024 03 29 14.43.09

Kaynak: HABER MERKEZİ