İzmir Büyükşehir belediye Başkanı Cemil Tugay'ın seçim vaatleri arasında yer alan 90 dakika uygulaması geri geldi.

Bergama‘da korkutan orman yangını! Bergama‘da korkutan orman yangını!

İzmir'de aktarma sistemi üzerine kurulu olan toplu ulaşımı kullanan vatandaşlar bir süredir aktarma yaptıklarında yeniden ücret ödüyordu.

Başkan Tugay’ın göreve gelmesinin ardından, 15 Mayıs ve 14 Haziran tarihlerinde düzenlenen UKOME toplantılarında da sunulan teklif, merkezi idareye bağlı kurum ve kuruluşların temsilcilerinin olumsuz oylarıyla reddedilmişti. 

Ancak UKOME bu kez kararı onayladı ve 90 dakika uygulaması yeniden hizmete girdi.

Başkan Tugay: Şehrimize hayırlı olsun

Kararı değerlendiren Başkan Tugay, “Seçimden önce verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. UKOME’de kararın oy birliği ile çıkmasında, Bakanlık ve diğer kurumlarla kurduğu iletişimle katkı veren AK Parti İzmir İl Başkanı Sayın Bilal Saygılı’ya çok teşekkür ediyorum. Değerli hemşehrilerimizin kent yaşamlarını kolaylaştırma yolunda tüm kurumlarla yapıcı iş birliği çabalarımız devam edecektir” dedi.

Başkanın imzasıyla hayata geçecek

90 Dakika Ücretsiz Aktarma Sistemi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın, UKOME kararını onaylamasının ardından yürürlüğe girecek. 

AK PARTİ İZMİR İL BAŞKANI SAYGILI’DAN '90 DAKİKA' AÇIKLAMASI

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, toplu ulaşımda ilk binişten itibaren 90 dakika süresince ücretsiz aktarma sistemi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında oybirliğiyle kabul edilmesiyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Saygılı, açıklamasında; ''İzmir'e yine ve yeni bir müjde daha! İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 4 yıl önce kaldırmasına yüksek sesle itiraz ettiğimiz '90 Dakika Ücretsiz Aktarma' uygulaması, nihayet çözüme kavuştu. Artık İzmirli vatandaşlarımız, ulaşım haklarından daha ucuz faydalanacak. İzmirli kent içi ulaşımını sağlarken daha az ödeyecek. Bu süreçte; Genel Başkan Yardımcımız Sayın Hamza Dağ'ın bilgileri ve katkıları dahilinde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu ile yaptığım görüşmelerin çözüm noktasında büyük rol oynadığını ifade etmek isterim" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ