9 EYLÜL- İzmir Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği ile birlikte yürüttüğü SUMP İzmir projesi kapsamında genç neslin sürdürülebilir ulaşım konusundaki katkılarını teşvik etmek amacıyla 8 üniversite öğrencisine burs verecek. "Genç Elçiler" adı verilen burslar için başvuruların son tarihi 27 Kasım olarak belirlendi.

Müslüm Gürses anısına İzmir'de pilav ve lokma dağıtıldı Müslüm Gürses anısına İzmir'de pilav ve lokma dağıtıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği işbirliğiyle yürütülen Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planı (SUMP) kapsamında gençleri sürdürülebilir ulaşıma teşvik etmek adına proje bursları sağlayacak. Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen projede, gençlerin sürdürülebilir ulaşım alışkanlıklarını destekleyen 8 üniversite öğrencisine burs verilecek. Burslar, 1 Aralık 2023 tarihinde başlayacak ve 6 ay sürecek.

Bursiyerler, İZQ binasında haftada bir kez proje çalışmalarına katılacak, üniversitelerde SUMP İzmir'i tanıtacak ve bilgilendirme çalışmalarını yürütecek, vatandaş bilgilendirme etkinliklerinde görev alacak, aylık ilerleme raporları oluşturacak, proje kapsamında belirlenen konularda araştırma yapacak ve raporlama yapacak. Bursiyerler, İzmir'deki üniversitelerin çeşitli alanlardan lisans veya yüksek lisans öğrencileri arasından seçilecek.

Başvurular, 27 Kasım 2023 tarihine kadar [email protected] adresine yapılabilir. Başvuruların içermesi gereken belgeler arasında güncel öğrenci belgesi, transkript, en az iki referans mektubu, projeye katkı sağlamaya yönelik niyet mektubu bulunmaktadır. Bursiyerlerden İngilizce bilme şartı aranmaktadır. Başvurular, proje ekibi tarafından değerlendirilecektir.

Kaynak: HABER MERKEZİ