İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Gasp Büro Amirliği ekipleri, 20 Eylül'de Çamlıpınar Mahallesi'ndeki bir kuyumcu dükkanına giren yüzü maskeli şüphelinin bir miktar altın gasp etmesi ve işyeri çalışanı Burak A.'yı tabancayla yaralaması olayıyla ilgili çalışma başlattı.

1200 saatlik güvenlik kamera kaydı incelendi

Anavatan İzmir Adayları Sahneye Çıktı Anavatan İzmir Adayları Sahneye Çıktı

Polis, olay yeri ve çevresi ile şüphelinin kaçtığı güzergahtaki 100'ün üzerinde güvenlik kamerasının 1200 saatlik görüntüsünü incelemeye aldı. Ormanlık alan, dere yatağı ve kanalizasyon hattını kullanarak şehir merkezine gelen ve soygundan sonra kıyafetlerini değiştirerek aynı güzergahtan kaçan şüphelilerin kimlikleri, ekiplerin kamera kaydı incelemesi sonucu tespit edildi.

Polis, belirlenen adreslere düzenlediği baskınlarla şüpheli M.A., C.A. ve A.G.'yi yakaladı. Gözaltına alınan şüphelilerden M.A.'nın güvenlik kamerası uzmanı olduğu, birlikte hareket ettiği şüphelilerle soyguna ilişkin plan yaptıkları belirlendi. Şüphelilerin kuyumcudan gasp edip sakladıkları 11 bilezik, polis ekiplerince işyeri sahibine teslim edildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden M.A. ile C.A. tutuklandı, A.G. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: AA