İzmir’de 12 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilen UKOME genel kurulunda alınan taksi tarifesi kararının ardından, akaryakıt ve ÖTV oranlarındaki artışlar nedeniyle yeni bir zam kararı alınmıştı. Zammın üzerinden bir ay bile geçmeden İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası, daha önce belirlenen tarifeyi geri çekerek yeni bir düzenleme talep etti.

UKOME’nin ilgili komisyonundan geçen yeni tarife, Cuma günü yapılacak genel kuruldan da onaylanırsa, indi bindi ücreti 80 liradan 90 liraya yükselecek.

12 Haziran'da belirlenen tarifeye göre taksimetre açılış ücreti 20 lira, kilometre başı ücret 27 lira ve en kısa mesafe ücreti 80 lira olarak belirlenmişti. 

Dikili Kitap Günleri başlıyor Dikili Kitap Günleri başlıyor

İNDİ-BİNDİ 90 LİRA OLACAK!

Yeni düzenlemeye göre, taksimetre açılış ücreti 20 liradan 30 liraya, kilometre başı ücret ise 27 liradan 30 liraya yükseltilecek. En kısa mesafe ücreti de 80 liradan 90 liraya çıkarılacak. Bu yeni tarifenin toplu ulaşıma gelen zamdan sonra cumu günü gerçekleştirilecek UKOME genel kurulundan da geçmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Yani taksiyle 10 kilometrelik yol için 330 TL ödeyeceğiz. Kredi kartı ile ödeme yapmanız halinde olaya banka komisyonu dahil oluyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ