İzmir’de yaşanan bir olayda, kanser hastası olan öğretim görevlisi Doç. Dr. Yusuf Yılmaz (38), boşanmak üzere olduğu eşi Doç. Dr. Derya Uzelli Yılmaz’ı (38), kızı Linda Yılmaz’ı (4) ve kayınvalidesi Dilek Uzelli’yi (61) silahla vurarak öldürdü. Ardından da intihar etti.

Olay, Bornova ilçesindeki bir apartmanda sabah saatlerinde meydana geldi. Ege Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Doç. Dr. Yusuf Yılmaz, ayrı yaşadığı eşi İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Doç. Dr. Derya Uzelli Yılmaz’ın evine gitti. Burada, eşinin otomobille evden çıktığını gören Yılmaz, tabancasını çekerek ateş açtı. Yılmaz, eşini, kızını ve kayınvalidesini vurduktan sonra aynı silahla kendini vurdu.

Aziz Kocaoğlu, yol arkadaşını kaybetti Aziz Kocaoğlu, yol arkadaşını kaybetti

AĞIR YARALI EŞ HASTANEDE

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri geldi. Yapılan kontrolde, Linda Yılmaz ve Dilek Uzelli’nin olay yerinde hayatlarını kaybettikleri belirlendi. Ağır yaralanan Derya Uzelli Yılmaz ise ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Derya Uzelli Yılmaz’ın hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

BOŞANMA SÜRECİNDEYDİLER

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, çiftin boşanma sürecinde olduklarını ve çekişmeli bir dava yürüttüklerini tespit etti. Ayrıca, Yusuf Yılmaz’ın kanser tedavisi gördüğü ve bu nedenle yurt dışına gidip geldiği ortaya çıktı.

ÜZERİNDEN 4 TABANCA ÇIKTI

Polis ekipleri, olay yerinde yaptıkları incelemede, Yusuf Yılmaz’ın üzerinden 4 ruhsatsız tabanca ele geçirdi. Yılmaz’ın, tutuklanma ihtimaline karşı diğer silahlara da sahip olduğu değerlendirildi. Polis ekipleri, olayla ilgili delilleri toplarken, soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Kaynak: DHA