TAŞINMAZIN GAZETE İLANI
Bir borçtan dolayı aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup mahcuzun ayrıntılı görsellerine, artırmaya ilişkin şartlara ve ayrıntılı açıklamalara esatis.uyap.gov.tr adresi üzerinden 2022/869 TLMT. sayılı dosya numarası ile erişim sağlanabilir.
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, mahiyeti, bulunduğu yer, muhammen kıymeti ve önemli vasıfları:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir, Torbalı, Tepeköy mah. 145/5 ada parsel, 2.kat+çatı katı, 5 nolu bağımsız bölüm. dubleks mesken nitelikli taşınmaz. Konu bağımsız bölümün de içinde yer aldığı ana taşınmaz; zemin + 2 normal + Çatı Katlı betonarme karkas bir yapıdır. Bitişik nizam ve ara parsel konumunda, zemini düz vedikdörtgene yakın geometrik şekle sahiptir. Taşınmaz dar ve çıkmaz sokak üzerinde yer almaktadır. Binada ısınma sistemi olarak doğalgaz tesisatı bulunmaktadır. Asansör ve otoparkı yoktur. Takip konusu 5 nolu bağımsız bölüm 2.ve Çatı katında yer almaktadır. Taşınmazın 2.katı 2 oda, 1 salon+açık mutfak, 1 balkon ve içten ahhşap çatı katına çıkış merdiveni, Çatı katı 1 küçük oda ve banyo+wc alanından oluşmaktadır. Giriş kapısının çelik kapı, pencerelerin pvc doğrama olduğu görülmüştür. Salon ve oda zeminleri laminat parke kaplamalıdır. Banyoda duşakabin, lavabo, klozet mevcuttur. Banyo duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Balkonun katlanır cam ile kapatılmış olduğu görülmüştür. Doğalgazın daire içine alınmadığı tespit edilmiştir. Keşif tarihinde dairede oturanın kiracı olduğu öğrenilmiştir. 19/03/2021 Tarih 100 No.lu Yapı kullanma izin belgesine göre; 2.kat alanı 81 m2 çatı katı 37 m2 olmak 5 nolu bağımsız bölüm toplam 118 m² yüzölçüme sahiptir. Taşınmaz Torbalı ilçesi merkezinde yer almaktadır. Bölge alt ve orta gelir grubu yerleşim alanıdır. Yapılar bitişik nizam 2-5 katlıdır. Doluluk oranı yüksektir. Tepeköy Atatürk Meydanı, Perşembe Pazarı, Banka Şubeleri, İzban istasyonu 250 – 500 m mesafe içinde yer almaktadır.Alt yapı tesisleri mevcut olup Belediye Hizmetlerinden istifadesi tamdır. Ulaşımı kolaydır. Taşınmazın Değerini Olumlu Yönde Etkileyen Faktörler:-Merkezi konumda olması, Taşınmazın Değerini Olumsuz Yönde Etkileyen Faktörler: -Manzarasının kısıtlı olması,-Otoparkının olmaması,-Doğalgazın olmaması, Günün ekonomik şartları, paranın satın alma gücü, taşınmazın yeri, mevkii, alanı, imar durumu, parsel civarındaki yapılaşma ve yerleşme yoğunluğu, belediye hizmetlerinden yararlanıp yararlanmadığı hususları, ulaşım ve yol durumu, çevrede emsal niteliklere haiz taşınmazların değerleri de göz önüne alınarak yapılan araştırma, irdeleme ile kıyaslamalar neticesinde 28.04.2022 keşif tarihi itibari ile; İzmir İli,Torbalı İlçesi, Tepeköy Mahallesi, 145 ada 5 parsel, 2.Kat+Çatı Katı/5 nolu bağımsız bölüm, 2/7 arsa paylı “Dubleks Mesken” nitelikli taşınmazın arsa payı dahil tam pay değerinin; 650.000,00 TL (Altıyüzellibin Türk Lirası) dir.
Adresi :Tepeköy Mahallesi, 4577 Sokak, No:4,2. Ve Çatı Katı, Daire No:5, Torbalı, İzmir Torbalı / İZMİR
Yüzölçümü : 211,00 m2
Arsa Payı : 2/7
İmar Durumu:Torbalı Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce dosyaya gönderilen imar durumu ile ilgili yazılarında; Söz konusu parselin Torbalı Belediye Meclisinin 07.11.2019 tarih ve 120 sayılı kararı ile uygun görülen İzmir Büyük Şehir Meclisinin 16.10.2020 tarih ve 05.890 sayılı kararı ile değişiklikle onaylanan UİP-41051 Plan İşlem Numaralı Torbalı İlçe Merkezi 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonunda“Konut Alanı, Ayrık-İkiz Nizam, 4 Kat” olarak belirlendiği belirtilmektedir.

İLAN İÇİN TIKLAYINIZ