TAKSAV’ın düzenlediği 11. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali, tiyatro severlere dolu dolu bir program sunuyor. 1 Aralık’ta başlayan festivalin sekizinci gününde, üç farklı oyun daha izleyiciyle buluşacak. Bugün saat 20.00’de, Kafes, Ben Marxist Değilim ve Macbeth Mutfakta oyunları, farklı salonlarda sahnelenecek. Festival kapsamında dün ise, Saatleri Ayarlama Enstitüsü, İnsan Merak Ediyor ve Muhtar Oyu’nu isimli oyunlar, tiyatro severlerin beğenisine sunuldu.

Gibi geri döndü! 5. sezon fragmanı yayında Gibi geri döndü! 5. sezon fragmanı yayında

Kafes

Kafes, Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Oyun, bir hapishanede geçiyor. Hapishanede kalan mahkumlar, hayatlarını ve geleceklerini sorguluyor. Oyun, insanın özgürlüğüne ve insanlığına dair çarpıcı bir eleştiri sunuyor.

Ben Marxist Değilim

Ben Marxist Değilim,Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde sergileyeceği bir oyun. Oyun, Karl Marx’ın hayatını ve düşüncelerini komik bir dille anlatıyor. Oyun, Marx’ın fikirlerinin günümüzde nasıl yorumlandığını ve çarpıtıldığını da gözler önüne seriyor.

Macbeth Mutfakta

Macbeth Mutfakta,  Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde oynayacağı bir oyun. Oyun, Shakespeare’in ünlü eseri Macbeth’i mutfakta geçen bir komediye dönüştürüyor. Oyun, Macbeth’in iktidar hırsını ve Lady Macbeth’in entrikalarını, mutfakta yaşanan eğlenceli olaylarla harmanlıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ