Eğlenceli ve keyifli etkinliklere ev sahipliği yapan İzmir'de, "Bu ay ne yapsak?" diye düşünenler için hazırladığımız rehbere bir göz atın! Ocak ayında İzmir'de gerçekleşecek etkinlikleri sizin için listeledik.Berfu & Eser Yenenler Çift Terapisi Tiyatro

23 Ocak'ta Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu'nda gerçekleşecek olan "Berfu Yenenler ve Eser Yenenler" adlı oyun, kadın-erkek ilişkilerinde yaşanan problemleri ele alıyor. Oyun, ilişkilerin ortak problemleri olup olmadığını ve her ilişkinin kendine özgü olup olmadığını sorguluyor. Oyunun kahkaha dolu anları, sinir krizlerinin gülme krizine dönüştüğü dakikalar ve daha pek çok eğlenceli sahne, seyircilerle birlikte ilişkilerdeki problemleri çözmek için çift terapisine gitmeye gerek olup olmadığına karar verecek.

Yer: Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Tarih: 23 Ocak 2023, 20:30

Cem Adrian İzmir Konseri

Cem Adrian, sınırları, tarzları ve kuralları dışlayan, özgür bir müzisyen olarak tanımlayan bir sanatçıdır. Adrian, sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. Buluşmanın yer ve tarihi: Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu, 20 Ocak 2023, 20:30.

90'lar Konseri: Equiry

24 Ocak 2023 tarihinde, saat 22:00'da Dungeon Performance Hall'da gerçekleşecek olan Equry 90'lar & 2000'ler Pop Hits Night partisi İzmir'de gerçekleşecektir. Bu eğlenceli geceye katılmak isteyenlerin yer olarak Dungeon Performance Hall'u tercih etmeleri gerekmektedir.

Sedef Sebüktekin İzmir konseri

Sedef Sebüktekin, 27 Ocak 2023 Cuma günü, KerkiSolfej organizasyonu tarafından düzenlenen bir konserle İzmir Arena'da sevenleriyle buluşacak. Konserin yeri İzmir Arena ve tarihi ise 27 Ocak 2023, saat 21:00'dir. Biletler Biletix üzerinden satın alınabilir.

Hakikat, Elbet Bir Gün Tiyatro

Berkay Ateş'in 25. Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü'nü kazandıran oyun 'Hakikat, Elbet Bir Gün' 31 Ocak 2023 tarihinde, saat 20:30'da Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu'nda seyirciyle buluşacak. Serkan Salihoğlu tarafından yönetilen oyun, "Deli dediğin gerçeği çalınandır" sloganıyla, normallerin değiştiği ve değerlerin alt-üst olduğu bir distopya temalı hikayeyi anlatıyor. Bu etkileyici oyun, hepimizin cebinden çıkması muhtemel o son mektubun şarkılarla beraber anlatılmasıyla daha da etkileyici hale geliyor.

Mavibahçe AVM – Karma Sergi, “World of Illusion” İzmir sergi

Başak Eğitim Hizmetleri A.Ş. Genel Direktörü Metin Akyol tarafından tasarlanan "World of Illusion Sergisi", İstanbul ve Ankara'dan sonra İzmir'de ziyaretçileriyle buluşuyor. Sergi, Ames odasından kesik kafa illüzyonuna, uçuran aynadan anamorfoz görüntü aynalarına ve illüzyon disklerinden benham disklerine kadar 40 farklı modelden oluşuyor. 4 Kasım 2022 - 30 Ocak 2023 tarihleri arasında İzmir Mavibahçe AVM'de gerçekleşecek olan sergi, bilimin şaşırtıcı gerçeklerini görerek optik illüzyon istasyonlarını interaktif olarak deneyimleme fırsatı sunuyor. İzmir'liler sergiyi, Mavibahçe AVM'de ziyaret edebilirler.

Arkas Sanat Merkezi – Karma Sergi, “L’Air de Paris – Paris Havası” İzmir sergi Ocak 2023

"L'Air de Paris - Paris Havası" sergisi, Türk Çağdaş Sanatı'nın bir dönüm noktası olarak kabul edilen Paris deneyimine odaklanıyor. Küratörlüğünü Dr. Necmi Sönmez'in üstlendiği sergide, 1945-1968 yılları arasında Türkiye'den sanatın başkenti Paris'e yolu düşen Türkiyeli sanatçıların hikayeleri anlatılmaktadır. Resim, heykel, seramik, fotoğraf ve çizimlerin yanı sıra sergi afişleri, mektuplar ve belgelerle Türkiye'den Paris'e gitmiş sanatçıların deneyimlediği özgürleştirici dinamikler de sergide yer almaktadır. Sergi, 28 Eylül 2022 - 12 Şubat 2023 tarihleri arasında Arkas Sanat Merkezi'nde ziyaret edilebilir.

İzmir Kültürpark – Ahmet Güneştekin, “Gavur Mahallesi” İzmir sergisi

3 Kasım 2022 - 5 Mart 2023 tarihleri arasında İzmir Kültürpark'ta gerçekleşecek olan Ahmet Güneştekin'in "Gâvur Mahallesi" adlı sergisi, Güneştekin Vakfı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle açılıyor. Sergi, sanatçının mübadele ana teması çevresinde göç ve yerinden edilmelerin tarihine odaklanan farklı disiplinlerden çalışmalarını bir araya getiriyor. Küratörlüğünü Şener Özmen'in üstlendiği sergide, sanatçının nesneleri kullandığı tamamen mekâna özgü büyük boyutlu enstalasyonları, video işleri ve metal formları taşla tamamladığı heykel çalışmaları sergilenecek