Antalya Aksu'da mahkemeden satılık 4.008 m² arsa Antalya Aksu'da mahkemeden satılık 4.008 m² arsa

TAŞINMAZIN GAZETE İLANI
Bir borçtan dolayı aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup mahcuzun ayrıntılı görsellerine, artırmaya ilişkin şartlara ve ayrıntılı açıklamalara esatis.uyap.gov.tr adresi üzerinden 2022/1056 TLMT. sayılı dosya numarası ile erişim sağlanabilir.
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, mahiyeti, bulunduğu yer, muhammen kıymeti ve önemli vasıfları:
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Menderes İlçe, GÖRECE Mahalle/Köy, BEKTAŞLIK Mevkii, 318 Ada, 15 Parsel, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Dosya arasında mevcut 11/01/2023 tarihli Bilirkişi raporu uyarınca;
Taşınmaz; İzmir İli Menderes İlçesi Hürriyet Mahallesi,5150 Sokak no:6/ C blok ,İkinci kat 5 nolu meskendir. Menderes Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü verilerine göre taşınmazın bulunduğu arsa 1/1.000 Ölçekli Uygulama İmar Planı içersinde konut alanında kalmaktadır.Bu alanlardaki yapılaşma koşulu;Ayrık nizam 3 kat olup,Kaks:0,60 dır. Taşınmazın elektrik,su,telefon,doğalgaz vb. altyapı şebekelerine bağlantısı mevcut bulunup, belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yer, İzmir-Aydın Çevre yoluna 580 mt mesafededir. Taşınmaz site içinde dört adet üç katlı betonarme blok ve bahçesi bulunan C blok içindedir.Site etrafı duvarla güvenliği olan,havuzlu,çocuk oyun alanı bulunan ve bahçesi peyzaj düzenlemesi yapılmış bakımlı bir sitedir.Gelişme alanda bulunan taşınmaz çevresinde yeni yapılan üç katlı projeler bulunmaktadır. C bloğun tamamı için 10.10.2016 tarih ve 582 sayılı yapı ruhsatı 1111 m2 olarak düzenlenmiştir. İkinci kat, 5 nolu bağımsız bölüm için 12.01.2018 tarihli yapı kullanma izin belgesi 119 m2 olarak düzenlenmiş olup, salon, 3 oda, açık mutfak, banyodan, ebeveyn banyosu, teras balkondan oluşmuştur. Daire kapısı çelik kapı olup, zeminler laminant parke kaplıdır, iç kapılar amerikan kapıdır, duvarlar saten boyalıdır.Banyo zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Pencere ve balkon kapıları alüminyum doğramadır.Salonda asma tavan uygulaması vardır. Mutfak dolapları modüler cilalı ahşap dolaptır. Apartman içinde asansör mevcuttur. Taşınmazın mevkii, alanı, taşınmazın yeri, arazi yapısı, geometrik şekli, günün ekonomik şartları, mevcut durumu, imar durumu, parsel alanı gibi faktörler, taşınmazın bulunduğu mevkideki yerleşim yoğunluğu, merkezi yerlere mesafesi, ulaşım imkânları, Belediye hizmetlerinden yararlanma durumu, paranın satın alma gücü ve taşınmazın değerini etkileyebilecek diğer hususlar da dikkate alınarak yerin değeri piyasa araştırmaları sonucunda detaylı incelemelerle hesaplanmıştır.
İzmir İli, Menderes İlçesi, Görece Hürriyet Mahallesi,318 ada 15 parselde 2.007,96 m2 arsa üzerinde C blok ikinci kat,5 nolu bağımsız bölümde kayitli ve arsa pay /payda: 5/187 oranı bulunan taşınmazın çevresindeki incelemeler, piyasa araştırmaları ve hesaplamalar sonucu kıymet takdiri yapılmış olup keşif tarihi (15/12/2022) itibariyle; 3.100.000,00-TL olarak belirlenmiştir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN