TAŞINMAZIN GAZETE İLANI
Bir borçtan dolayı aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup mahcuzun ayrıntılı görsellerine, artırmaya ilişkin şartlara ve ayrıntılı açıklamalara esatis.uyap.gov.tr adresi üzerinden 2020/5582 ESAS sayılı dosya numarası ile erişim sağlanabilir.
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, mahiyeti, bulunduğu yer, muhammen kıymeti ve önemli vasıfları:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Konak İlçe, Kahramanlar Mahallesi , 1923 Ada, 25 Parsel,100/1800 arsa paylı, 4 Nolu mesken nitelikli Bağımsız Bölüm.
Taşınmazın bulunduğu binada asansör olduğu, 4 Nolu bağımsız bölümün, bina girişine göre sağ tarafta kaldığı, bulunduğu parselin ara parsel olarak konumlandığı, her katta 2 adet daire bulunduğu, taşınmazın Batı-Doğu cepheli olduğu, 1395 Sokağa cepheli konumda olduğu, binanın yaklaşık 47 yıl fiili yaşına sahip olduğu, binanın Bodrum kat + Zemin kat + 8 Normal kat olmak üzere 10 katlı olduğu, bölgede bulunan binaların, zemin katta dükkan ve işyerlerinin olduğu, diğer kısımların mesken, kısmi olarakta ofis, işyeri vb. amaçlı kullanıldığı, taşınmazın konum ve ulaşım açısından İzmir kent merkezinde, banka ve çeşitli ticaret merkezlerine, otellere, sağlık merkezlerine, eğitim kurumlarına, her türlü alışveriş, yeme-içme noktalarına yürüyüş mesafesinde ve tercih edilen bir bölgede bulunduğu, temel belediye ve kamu hizmetlerinden yararlandığı (yol, toplu taşıma, elektrik, çöp toplama, belediye, şebeke suyu, kanalizasyon, PTT hizmetleri vs), demografik yapının tamamlanarak devam ettiği ve bölgede genel olarak orta ve üst sınıf gelir grubundaki insanların yaşadığı tespit edilmiştir.
Keşif esnasında meskenin kapalı ve kilitli olması nedeniyle; mahallerin teknik özellikleri belirlenememiş, iç resimleri çekilememiştir. Keşif esnasında meskenin dış mekandan yapılan incelemesinde, taşınmazın kiracı tarafından mesken olarak kullanıldığı, meskenin giriş kapısının çelik kapılı ve binada doğalgaz tesisatı olmakla beraber taşınmazın merkezi sistem ile ısıtıldığı bilgisi alınmıştır.
Dosyasına sunulan 03/06/2021 tarihli bilirkişi raporunda '' Mahallinde yapılan incelemede salon ve odaların zeminleri laminat parke, antre, mutfak ve ıslak hacim zeminleri seramik kaplı, ıslak hacim duvarları fayans kaplı, diğer duvarlar saten boya ile boyalı, tavan-duvar köşeleri kartonpiyerli, plastik boya ile boyalı, mutfakta mdflam dolaplar ve mermerit tezgah, banyoda duş teknesi, duş kabini, dolaplı lavabo ve klozet bulunduğu, iç kapıları dolgu panel kapı olan taşınmazın pencerelerinin pvc doğramalı ve meskenin arka cephesindeki balkonun iptal edilerek bağlı olduğu oda içine alındığı '' belirtilmiştir. Binada doğalgaz tesisatı olmakla beraber taşınmazın katı yakıtlı merkezi sistem ile ısıtıldığı beyan edilmiştir.
Adresi : Kahramanlar Mahallesi 1395 Sk. Cumhuriyet Apt. No.26 K.2 D.4Konak / İZMİR
Yüzölçümü : Brüt 117 m2
İmar Durumu : '1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında (B-8) Bitişik Nizam 8 kat yapılaşma koşullu ''TM1'' Ticaret Seçenekli Konut Alanında kalmaktadır. İmar hattının tahakkuku gerekmektedir. Kentsel dönüşüm alanında kalmamaktadır.
Kıymeti : 675.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler: Taşınmazın kaydında Denizbank A.Ş lehine ipotek,2adet haciz, 2 adet satışa arz şerhi ve 26/12/1977 tarihli Yönetim Planı beyanı bulunmaktadır.

İLANLAR İÇİN TIKLAYINIZ