Bornova Belediyesi BELGEM'i büyütecek Bornova Belediyesi BELGEM'i büyütecek

Yangın, saat 16.30 sıralarında çıktı. Çıkış sebebi henüz belirlenemeyen yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyerek yerleşim yerlerine yaklaştı. Çevredeki vatandaşların ihbarıyla olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne ait iki helikopter de yangına havadan müdahale etti.

Yangın, saat 19.00 sıralarında kontrol altına alınırken, itfaiye ekipleri soğutma çalışmalarına devam ediyor. Yangında 1 traktör ve 2 kamyonet tamamen yanarak kullanılamaz hale gelirken, çevredeki zeytin ağaçları da zarar gördü. Yangın sonucu ölen ya da yaralanan olmadığı öğrenildi. Yangının çıkış sebebinin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı.

Sekiz Eylül Mahallesi'nde çıkan yangının, rüzgarın etkisiyle hızla büyüyerek otluk alana ve zeytin ağaçlarına sıçradığı bildirildi. Ekiplerin hızlı ve koordineli müdahalesi sayesinde yangın kontrol altına alındı. Yangının ardından yapılan soğutma çalışmaları devam ederken, olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Kaynak: Haber Merkezi