İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kasım Ayı Meclis Toplantısı, Başkanvekili Mustafa Özuslu’nun yönetiminde birinci bileşimiyle gerçekleştirildi. Toplantıda çeşitli konular görüşüldü ve kararlar alındı.

ABD'lilerin yüzde 80'i Biden'ın Gazze'yle ilgili politikalarının barışa hizmet etmediğini düşünüyor ABD'lilerin yüzde 80'i Biden'ın Gazze'yle ilgili politikalarının barışa hizmet etmediğini düşünüyor

DEVA Partisi’nden istifa

Toplantının başında, İBB meclis üyesi Nezih Özuyar’ın DEVA Partisi’nden istifa ederek bağımsız meclis üyesi olduğu duyuruldu. Özuyar, istifasının gerekçesini açıklamadı. Özuyar, 2023 yılında yapılan yerel seçimlerde İYİ Parti’den İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bergama Belediyesi meclis üyesi seçilmiş, daha sonra DEVA Partisi’ne katılmıştı.

Asya fil Gaziantep’e gidiyor

Meclis gündemine, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın talebi doğrultusunda, İzmir Doğal Yaşam Parkı Şube Müdürlüğü kayıtlarında bulunan 1 adet dişi Asya filinin nakliyesi konusu geldi. Bu filin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına hibe olarak verilip verilmeyeceği, önergenin ilgili komisyonlarda görüşülmesinin ardından netleşecek. Bu fil, 2007 yılında hayatını kaybeden ve İzmir’in simgesi haline gelen Pak Bahadır’ın eşi olarak biliniyor.

Diğer gündem maddeleri

Mecliste ayrıca, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2024 yılı bütçesi, 2023 yılı performans programı, 2023 yılı yatırım programı, 2023 yılı gelir tarifesi, 2023 yılı harcama yetkisi, 2023 yılı borçlanma yetkisi, 2023 yılı personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar, 2023 yılı denetim komisyonu üyelerinin seçimi gibi konular da ele alındı.

Kaynak: HABER MERKEZİ