Karşıyaka Belediye Başkanlığı döneminde başkan yardımcılığı görevini yürüten Zeki Yıldırım, artık 1. Derece Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapacak. Ayrıca Fulden Bak, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı olarak atanırken Ali Süha Sabuktay ve Elif Demirci ise basın danışmanı olarak görevlendirildi.

Atamalar, meclis üyelerine bildirildi

Başkan Tugay, yaptığı atamaları meclis üyelerine detaylı bir şekilde bildirdi. Buna göre Zeki Yıldırım'ın Karşıyaka Belediyesi Başkan Yardımcısı görevinden ayrılıp 1. Derece Genel Sekreter Yardımcısı olarak atanması dikkat çekti. Aynı şekilde Fulden Bak'ın Afete Hazırlık Şube Müdürlüğü Psikolog görevinden ayrılarak 1. Derece Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı olarak atanması, önemli bir değişiklik olarak kaydedildi.

Kurtulmuş, Astana’daki Atatürk Anıtı’nı ziyaret etti Kurtulmuş, Astana’daki Atatürk Anıtı’nı ziyaret etti

Yeni görev alanlar ve bağlı oldukları birimler

Atamalarla birlikte Zeki Yıldırım'ın görevlendirildiği Etüd ve Projeler Dairesi Başkanlığı ile Ulaşım Dairesi başkanlıkları da ona bağlandı. Bu durum, belediye içindeki organizasyonel yapıda önemli bir değişikliğe işaret ediyor.

Basın danışmanları

Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunu Ali Süha Sabuktay, artık İletişim ve Sosyal Politikalar Danışmanı olarak görev yapacak. Diğer yandan Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu Elif Demirci İşlegen, basın danışmanı olarak atandı. Bu atamalarla birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin iletişim ve basın stratejilerinde de değişiklikler olması bekleniyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ