İzmir’in Bornova ilçesinde Ankara Caddesi’nde sabah saatlerinde tır kazası meydana geldi. Bir tır, yolda arızalanıp yağ sızdıran otobüse çarpmamak için yoldan çıktı. Kazada can kaybı ve yaralanma olmazken, yol trafiğe kapandı.

Tır Otobüse Çarpmaktan Son Anda Kurtuldu

Kaza, sabah saat 08.00 sıralarında Ankara Caddesi’nde Bornova Çevre Yolu ayrımında yaşandı. Edinilen bilgiye göre, yolda seyir halinde olan bir otobüs, arızalanarak durdu. Otobüsün motorundan sızan yağ, yolu kayganlaştırdı. Bu sırada arkadan gelen bir tır, otobüse çarpmamak için ani bir manevra yaptı. Ancak, tır sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybederek, yoldan çıktı. Tır, yol kenarındaki bariyerlere çarparak durabildi.

Rakı nasıl içilmeli? En iyi rakı mezeleri ve rakıyla dinlenebilecek şarkılar Rakı nasıl içilmeli? En iyi rakı mezeleri ve rakıyla dinlenebilecek şarkılar

Yol Trafiğe Kapandı, Sürücüler Mağdur Oldu

Kazada, tır ve otobüs sürücüleri ile yolcuları yara almadan kurtuldu. Ancak, kaza nedeniyle Ankara Caddesi’nin Bornova Çevre Yolu ayrımı trafiğe kapandı. Yolda uzun araç kuyrukları oluştu. Sürücüler, alternatif yolları kullanmaları konusunda uyarıldı. Yerde mazot olduğu için sabah işe giden birçok sürücü, işyerlerine ulaşmakta zorlandı.

Kaza Yerinde Çalışmalar Sürüyor

Kaza yerine gelen polis ekipleri, güvenlik önlemi aldı. Tır ve otobüsün kaldırılması için çalışma başlatıldı. Ayrıca, yoldaki yağın temizlenmesi için belediye ekipleri seferber edildi. Yolun, en kısa sürede trafiğe açılması için çaba gösteriliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ