9 EYLÜL- İYİ Parti Sözcüsü Prof. Dr. Kürşat Zorlu, İYİ Parti Başkanlık Divanı'nda gelişen bazı görev değişiklikleriyle ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Zorlu'nun yaptığı açıklama şöyle: 

İYİ Parti, ittifak mı yapacak İYİ Partili Zorlu, açıkladı

"Yaklaşık üç yıldır partimizin Kalkınma Politikaları Başkanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Sayın Ümit Özlale, bilindiği üzere 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımız olarak ilan edilmiştir. 

Görev süresi boyunca ülkemiz için çok önemli projeler geliştiren Sayın Özlale, yaklaşan yerel seçimlerde İzmir için de büyük bir proje seferberliğine hazırlanmaktadır. 

Özel'den ekonomi çıkışı: '1 Nisan'dan sonra acı reçete geliyor' Özel'den ekonomi çıkışı: '1 Nisan'dan sonra acı reçete geliyor'

Bu çerçevede; seçime kalan sınırlı süreyi dikkate alarak kalan beş ayda yalnızca İzmir’deki seçim kampanyasına odaklanabilmek için Genel Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılma isteğini Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e sunmuş ve söz konusu talep Genel Başkanımızca da uygun bulunmuştur.

Birlikte alınan bu karar doğrultusunda Başkanlık Divanımızda; Kalkınma Politikaları Başkanlığı yerine Sanayi ve Teknoloji Başkanlığımız kurulmuş olup bu göreve Genel Başkan Yardımcımız Sayın M. Cem Özdemir getirilmiştir. Ayrıca Sayın Özdemir’den boşalan Mali İşler Başkanlığı görevi de vekâleten Seçim İşleri Başkanımız Sayın Sedat Aksakallı tarafından yürütülecektir."


 

Kaynak: HABER MERKEZİ