Ümit Özdağ: Akşener’den geri dönüş olmadı, bekliyoruz Ümit Özdağ: Akşener’den geri dönüş olmadı, bekliyoruz

9 EYLÜL- MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yazılı bir açıklama yaparak, "CHP'nin çığırtkan muhalefet yapan televizyon kanallarının sahipleri ve sorumlularının, zillet ittifakının seçimlerde aldığı büyük darbeden sonra hala uyanmadığını" belirtti. Yalçın, ekonomi ve diğer birçok konuda sürekli olarak karanlık ve olumsuz tablolar çizildiğini ve bunun halk arasında panik ve umutsuzluk yarattığını ileri sürdü.

Yalçın ayrıca CHP'nin kendi iç sorunlarıyla uğraştığını vurgulayarak, "CHP'nin liderleri ve sözcüleri, dağılmış gibi görünen zillet ittifakının üyeleri ile İP (İyi Parti) arasındaki kopuşu engellemek ve çatışmacı siyasetten kaçınmak için çaba sarf etmektedir" dedi. Yalçın, "İP, seçimdeki yenilgisini tamamen CHP'ye yükleme çabasındadır" diyerek CHP'nin seçim mağlubiyetinin ardındaki sorumluluğu başka yerlere atmaya çalıştığını ifade etti.

Son olarak, Yalçın CHP'nin güçlü olduğu bölgelerde aday çıkarmayı tercih ettiğini ve İP'in ise seçim yenilgisinin sorumluluğunu CHP'ye atarak ellerini temizlemeye çalıştığını söyledi. İzmir gibi CHP'nin güçlü olduğu bölgelerde İP'in belediye başkanı adayını açıklamasının, halkı ve zillet ittifakının diğer üyelerini kandırmaya yönelik basit bir taktik olduğunu belirtti.

Kaynak: HABER MERKEZİ