Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, İYİ Parti'den istifa eden bazı kişilerle partilerine katılma görüşmeleri yapıldığını belirtti. Başkan Destici, partisinin Başkanlık Divanı Çalışma Kampı sonrası düzenlediği basın toplantısında, yerel seçimlere yönelik hazırlıklarını anlattı.

Seçim Hazırlıkları ve BBP'nin Yerel Seçim Yeterliliği

Destici, yerel seçimlere BBP olarak kendi amblemiyle girecek yeterliliğe sahip olduklarını vurgulayarak, hazırlıkların Seçim İşleri Başkanlığı, Teşkilat Başkanlığı ve diğer başkanlıkların ortak çalışmasıyla sürdürüldüğünü ifade etti.

İYİ Parti'nin İzmir adayları kesinleşti! İşte 30 ilçe ve büyükşehir adayı İYİ Parti'nin İzmir adayları kesinleşti! İşte 30 ilçe ve büyükşehir adayı

Cumhur İttifakı'nın Durumu ve Gelecek Planları

Cumhur İttifakı'na vurgu yapan Destici, karşı ittifakın son seçimden sonra zayıfladığını belirtti. Cumhur İttifakı'nın ise ilk günkü kararlılıkla devam ettiğini ifade eden Başkan, devletin varlığını, ülkenin bütünlüğünü, milletin birliğini önceleyerek yoluna devam ettiklerini dile getirdi.

BBP'nin Anayasa ve Yerel Seçim Hedefleri

Demokratik bir anayasa konusunda BBP'nin tutumunu vurgulayan Destici, Türkiye'nin 1980 darbecilerinin yaptığı 82 Anayasası'ndan kurtulması gerektiğini belirtti. BBP'nin en büyük siyasi hedeflerinden birinin sivil, demokratik bir anayasa olduğunu söyledi.

Kaynak: AA