İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yarın saat 14.30’da partisinin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayını duyuracak.

Akşener, yarın sabah saat 10.30’da TBMM’de İYİ Parti Grup Toplantısı’nda milletvekillerine hitap edecek. Konuşmasının ardından İYİ Parti Genel Merkezi’ne geçecek olan Akşener, burada yapacağı basın toplantısıyla Ankara adayını kamuoyuna ilan edecek.

Cengiz Topel Yıldırım iddiası

İYİ Parti’nin Ankara adayı konusunda kulislerde en çok konuşulan isim Cengiz Topel Yıldırım oldu. Yıldırım, Ankaragücü Kulübü’nün eski başkanı ve CHP’nin eski genel başkan başdanışmanı olarak tanınıyor. Yıldırım, Ankaragücü’nde Melih Gökçek’in ekibine karşı verdiği mücadeleyle dikkat çekmişti. Yıldırım, 2014 yerel seçimlerinde CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olmuş ancak aday gösterilmemişti. 2016 yılında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanlığına getirilen Yıldırım, 2018 yılında bu görevden ayrılmıştı.

YRP'li Yalçın: 31 Mart'ta dip dalgasıyla geleceğiz YRP'li Yalçın: 31 Mart'ta dip dalgasıyla geleceğiz

Cengiz Topel Yıldırım’ın İYİ Parti ile görüştüğü ve adaylık konusunda anlaştığı iddia edildi. İddialara göre, Yıldırım, İYİ Parti’nin Ankara adayı olarak Mansur Yavaş ile yarışacak. Yıldırım’ın adaylığının resmi olarak yarın açıklanması bekleniyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ