Özgür Özel: Misafirhanede kalıyorum Özgür Özel: Misafirhanede kalıyorum

İYİ Parti Sağlık Politikaları Başkan Yardımcısı Aylin Anıl Arslan, partinin yerel seçim kararını eleştirerek istifa ettiğini duyurdu. Arslan, partinin 81 ilde kendi adaylarını çıkaracağını açıklamasının iktidara yarayacağı görüşünü savundu.

İstifa gerekçesi: Bu tutum iktidara yarar

Arslan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İYİ Parti’nin yerel seçimlerde 81 ilde kendi adaylarını göstereceğini açıklamasının, iktidarın ekmeğine yağ süreceğini belirtti. Arslan, bu kararın, partinin kuruluş amacına ve ilkelerine aykırı olduğunu, millet iradesinin önüne geçtiğini ifade etti. Arslan, bu nedenle partisinden istifa ettiğini bildirdi.

İYİ Parti'nin yerel seçim kararı

İYİ Parti, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde, 81 ilde kendi adaylarını belirleyeceğini açıklamıştı. Parti, aday tespitinde, teşkilatların görüşleri ve halkın eğilimleri dikkate alınacağını, bazı yerlerde anket yöntemi kullanılacağını duyurmuştu. Parti, yerel seçimlerde, CHP ile ittifak yapmayacağını, ancak İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde, mevcut belediye başkanlarına destek verebileceğini belirtmişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ