İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, partinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümit Özlale ile ilgili olarak “Yanlış Ümit’i attık” dediği iddia edildi. Bu sözler, parti içinde rahatsızlık yaratan bir başka iddianın ardından geldi.

Ümit Dikbayır’ın ihracı

İYİ Parti’nin Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, geçtiğimiz günlerde partiden ihraç edildi. İhraç gerekçesi olarak, Dikbayır’ın Meral Akşener ve yakınlarının banka hesaplarını incelettiği yönündeki söylentiler gösterildi. Dikbayır, bu iddiaları yalanlayarak suç duyurusunda bulundu ve kendisine iftira atıldığını savundu.

Özlale’nin adaylığı da tartışmalara neden oldu.  Fatih Altaylı, YouTube kanalında yaptığı değerlendirmede, Özlale’nin de Dikbayır gibi Akşener ve yakınlarının banka hesaplarını incelettiği yönünde bir iddianın dolaştığını öne sürdü.

Altaylı, Özlale’nin bu iddialardan rahatsız olduğunu ve adaylıktan çekilmeyi düşündüğünü iddia etti. Altaylı, şöyle dedi:

“AKŞENER KAHKAHA ATARAK ‘ÜMİTLERİ KARIŞTIRDIK’ DEMİŞ”

"Çok emin kaynaklardan olarak Genel Merkez’de şöyle bir şey olmuş; Meral Akşener bu bilgileri elde edince kahkaha atarak demiş ki ‘Galiba biz Ümitleri karıştırdık yanlış Ümit’i attık partiden’.

Bunu bana aktaran İYİ Partililer, Meral Akşener’in bu tavrının parti içerisinde bir rahatsızlık yarattığını, partinin biraz kötü yönetildiğini veya dedikoduya dayanarak yönetildiğini konusunda bir izlenim yarattığını söylüyorlar.

Ben de Akşener, Ümit Özlale’yi İzmir’de aday yapmaktan vazgeçebilir mi? diye sordum.

Özgür Özel Filistin'e gidecek Özgür Özel Filistin'e gidecek

‘Bu bir olasılık ancak daha kuvvetli olasılık şu; Ümit Özlale bu sözlerden çok rahatsız, kendisi bu işi yapanların 2 kişi olduğunu düşünüyor. Birisi eski İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanı şimdi İstanbul Milletvekili olan bir kişi, diğeri ise Akşener’in Özel Kalemi Esma Bekar. Eğer bu iki kişiden hesap sorulmaz ise belki de Ümit Özlale adaylıktan çekilebilir.’ dediler"

Kaynak: HABER MERKEZİ