İYİ Parti içerisindeki hareketlilik sürüyor. Son olarak Bandırma Demokrat Platformu Başkanı Adnan Erdan liderliğinde yaklaşık 100 kişi, partiden ayrılacaklarını açıkladı.

Adnan Erdan ve platform üyeleri geçtiğimiz yıl toplu olarak İYİ Parti'ye katılmışlardı.

İstifaların Arka Planı

Adnan Erdan, platform üyeleriyle birlikte gerçekleştirdiği basın toplantısında, İYİ Parti'yi terk ettiklerini ve istifa edecek kişi sayısının 100'e ulaşacağını duyurdu.

CHP'li  başkan adayı istifa etti! CHP'li başkan adayı istifa etti!

İYİ Parti'nin Bandırma'daki üye sayısının 700 civarında olduğu biliniyor. Ancak bu istifalarla birlikte bu sayının nasıl etkileneceği merak konusu.

Neden İstifa Ediyorlar?

Adnan Erdan, yaptığı basın açıklamasında, "İYİ Parti kurulduğunda, bizim fikri yapımıza ve hayat felsefemize yakın bir parti olacağına inanmıştık. Ne yazık ki o günden bu güne gelinen noktada beklentilerimiz karşılanmadı. İYİ Parti içinde ismini vermek istemediğim 2. adam konumunda, para musluğunun başında olan kişi ile genel başkan yardımcılarının genel başkan lehine birbirine girmesi, bizim İYİ Parti’den beklentilerimizin tükenmesine yol açmıştır. Bizler de bu son durumu gördükten sonra İYİ Parti’den istifa etme kararı almış bulunuyoruz. Bizimle birlikte İYİ Parti Bandırma İlçe Teşkilatı’ndan istifa edeceklerin sayısı minimum yüzde 10’a ulaşacaktır. Yani 100 kişiyi bulacaktır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ