İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partisinin Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Zorlu, ekonomi üzerinden hükümete eleştirilerde bulunarak, "Yaklaşık 7 milyon emeklimiz, 7500 TL alırken 3 milyon dul ve yetim ise 5000 liranın biraz üzerinde maaş alıyor. Buna ek olarak milyonlarca engelli yurttaşımız ise 3000 TL'nin atında maaş almaya devam ediyor. Diğer yandan emekli maaşlarının düzenlenmesi konusunda hükumetin bir çalışma yaptığını kamuoyu ile paylaşan siyasi iktidar mensupları, ne yazık ki her zaman olduğu gibi bu çalışmayı da uzattıkça uzatıyor. Konu yandaş ekonomisi olduğunda ışık hızıyla hareket eden siyasi iktidar, maalesef emekli maaşlarının erimesine göz yummaya devam ediyor" diye konuştu. 

'BAŞKANLIK DİVANIMIZ YETKİLENDİRİLMİŞTİR'

Partisinin yerel seçim stratejisi ile ilgili değerlendirmeler yapmak üzere Genel İdare Kurulu'nu topladıklarını dile getiren Zorlu, "Buna göre 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlerde 81 il ve ilçelerde partimizin kendi adaylarının teşkilatlarımızın görüşlerinin yanı sıra her seçim çevresinde aday adaylarımıza yönelik halkın eğilim ve tercihlerinin dikkate alınarak tespit edilmesine karar verilmiş olup sürecin yönetiminde parti başkanlık divanımız yetkilendirilmiştir. Bu kararın ülkemize, partimize, yeniden ayağa kaldırmak istediğimiz Türk siyasetine hayırlar getirmesini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu'ndan Atatürk'e hakaret ettiği gerekçe ile tutuklanan genç hakkında açıklama! Kılıçdaroğlu'ndan Atatürk'e hakaret ettiği gerekçe ile tutuklanan genç hakkında açıklama!

Zorlu, CHP ile ittifak konusunda yöneltilen soru üzerine "Bu sorular, aslında Türk siyasetinin ne kadar zorlu bir süreçten geçtiğinin göstergesi. Biz, bu ittifaklar mekanizmasıyla Türk milletinin bir kıskaç siyasetine alınmasına karşıyız. Biz, bu yolculuğu Türk milletinin desteğiyle yapacağımıza inanıyoruz. Şu anda odaklandığımız şey, kendi adaylarımızı belirleyerek milletimizin karşısına çıkabilmektir. Milletimizin İYİ Parti'ye destek vererek bu desteğini artırdığı ölçüde de göreceksiniz ki bu kıskaç siyaseti son bulacak ve Türk milleti, yeni bir yolculuğa çıkacaktır" cevabını verdi.

Kaynak: DHA