DOKUZ EYLÜL - İzmir İYİ Parti İl Başkanlığı, yaklaşan 14 Mayıs 2023 genel seçimleri öncesinde milletvekili aday adaylarını tanıtmak için bir toplantı düzenledi. İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, partilerinin Türkiye'yi yeniden demokrasiye kavuşturma amacında olduğunu belirtti.

Bezircilioğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, İzmir'de 66 aday adayının bulunduğunu ve bu adayların ciddi bir iddiayla ortaya çıktıklarını vurguladı. "Partinin gücü, partiye gösterilen teveccühle ortaya çıkar" diyen Bezircilioğlu, parti içi demokrasinin uygulanması adına tüm üyeleriyle temayül yoklaması yapacaklarını ifade etti.

Bezircilioğlu, "Bu konuda gurur duyuyoruz ve tüm siyasi partilere örnek olmasını temenni ediyoruz. Kuvvetle muhtemel 2 Nisan Pazar günü üyelerimizin katılacağı temayül yoklaması ile aday adaylığı sürecini tamamlayıp 9 Nisan'da da milletvekili aday listelerinin açıklanması sürecini takip edeceğiz" şeklinde konuştu.

Toplantıda milletvekili aday adayları da kısa birer konuşma yaparak kendilerini tanıttı ve İYİ Parti'nin iktidarına inandıklarını ifade ettiler. Toplantı sonunda Bezircilioğlu ve aday adayları, basın mensuplarına poz verdi.

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, parti içi demokrasiyi uygulamak için tüm üyelerin katılacağı bir temayül yoklaması yapacaklarını söyledi. Bezircilioğlu, İYİ Parti'nin Türkiye'ye demokrasi getirme iddiasında olduğunu belirtti ve temayül yoklamasının diğer siyasi partilere örnek olmasını umduklarını ifade etti.

Ayrıca, İYİ Parti'nin tek başına iktidar olacağını ve adaylarıyla İzmir'de ve Türkiye genelinde birinci parti olmak için çalıştıklarını söyledi. Bezircilioğlu, İYİ Parti'nin güçlü kadrolarıyla Türkiye'nin tek çıkış noktası olduğunu ve partiyi iktidara taşımak için herkesin görevi olduğunu vurguladı.

Kılıçdaroğlu-İmamoğlu görüşmesi bugün Kılıçdaroğlu-İmamoğlu görüşmesi bugün

Bezircilioğlu, geçtiğimiz dönemde yaşanan istifalar hakkında da konuştu ve istifa eden üyelerin bir kısmının geri döndüğünü ve vatandaşların yaşanan süreci anladığını söyledi. Ayrıca, İYİ Parti'nin İzmir'den kaç milletvekili çıkaracağına ilişkin soruya cevap verirken, Millet İttifakı'nın güçlendiğini ve Türk halkının bunu unutmayacağını ifade etti.

İZMİR 1. BÖLGE ADAY ADAYLARI

ADNAN    KOÇ
AHMET     CAN
ALİ    TOPÇU
ASLAN    SEZGİN
ASLIHAN    BAĞATUR
DURMUŞ    USALAN
DURSUN MÜSAVAT DERVİŞOĞLU
EMRE    SARIGEDİK
FİGEN    YILDIRIM
GİZEM    ALBAŞ
GÖKHAN     UYSAL
GÜLŞAH    SAKAR
HASAN    YILDIZ
HAYRİ    KÖSEOĞLU
İSMAİL    ARDA
İSMAİL    SARIGÖZOĞLU
İSMAİL AYBARS    AKSOY
KAAN    ALTINDAĞ
LÜTFİ İLTERİŞ    ÖNEY
MEHMET     SAKICI
MEHMET FATİH    TAŞKIN
MEHMET ŞERİF    AVCI
MURAT    ULUCAN
MURAT    ÇAKAR
MUSTAFA    HAM
NEŞE    AKÇAYIR OKATAN
ONUR    BAL
ÖNER     BALİN
ÖZGÜL    SAVGAR
ÖZTÜRK    KESKİN
REVAYLİN    BİLGİN
SABRİ     GÖKALP
SEMİH    YÜKSEL
SERAP    ÖZÖKTEM
TÜLAY    YAMAN
ÜLKÜ    DOĞAN
ÜMİT    ÖZLALE
YILMAZ    GÖNEN
ZEYNEP    MARANEZLİ


İZMİR 2. BÖLGE ADAY ADAYLARI

AYTUN ÇIRAY
AHMET ALPER    KASAP
ARZU    YILDIRIM
BÜLENT    UYGUR
DİLEK     SOYLU
DİNCER    IŞIKTAŞ
EBRU    CANDAŞ GÜLEÇ 
ERDİNÇ     MATUR
FERHAT    DOKUMACI
HÜSMEN    KIRKPINAR
MEHMET EMİN     CANTÜRK
MEHMET HALİS    KÖSE
MİRAN    BACGEROĞLU
MURAT DURSUN     BOZYEL
MUSTAFA     SOLAK 
MUSTAFA NURİ    DENİZ
MÜJDE    HARPUT APAK
MÜMİN     YALÇINKAYA
NAZLI BUKET     KARASU
NEDİM    KOŞUM
OSMAN TAMER    ŞAHİN
SACİT    TÜRKBAŞ
TAMER    CÜCÜ
YAVUZ    ADAR
YELİZ    ÇULHA
YELİZ    ŞEN
YUSUF    EREN