İYİ Parti İzmir'de düzenlenen seçimde, kazanan isim Sinan Bezircioğlu oldu. Bunun ardından İzmirli yurttaşlar, internette Sinan Bezirciloğlu kimdir, nereli gibi araştırmalar yapıyorlar. Sizin için Sinan Bezircioğlu hakkında olan bilgileri derledik.

Sinan Bezircioğlu kimdir?

1976 yılında İzmir'de doğan Sinan Bezircioğlu, orta ve lise eğitimini İzmir Amerikan Kolejinde almıştır. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği bölümünde üniversite eğitimini tamamlamış ve yüksek lisansını İngiltere Manchester'da Salford Üniversitesi'nde İşletme (MBA) üzerine yapmıştır. 2001 yılından beri iş hayatında serbest çalışmaktadır ve inşaat, eğitim ve otomotiv sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Ayrıca sosyal hayatta Altınordu Spor Kulübü, İzmir Kayserililer Derneği, Tosyöv İzmir Destekleme Derneği ve İzmir Konak Müteahhit ve İşadamları Derneği başkanlığını yapmaktadır. Sinan Bezircioğlu evli ve 12 yaşında bir erkek çocuk babasıdır.

Altınordu YK Başkanlığı

Altınordu Spor Kulübü'nün yönetim kurulu seçiminde Sinan Bezircilioğlu, oy birliği ile bayrağı Samim Süloş'tan devraldı. Süloş, döneminde Altınordu'nun SGK ve vergi dahil tüm borçlarının sıfırlandığını ve Türkiye'nin bütçesi artı veren tek kulübü olduklarını vurguladı. Bezircilioğlu ise kendilerinin Altınordu'yu ikinci yüzyılına taşıyacak bir yönetim kurulu oluşturduklarını belirtti ve aidiyet duygusunun yükseleceği, tarihi başarılar elde edileceği bir döneme başlamak için çalışmalarını sürdüreceklerini açıkladı.