BM Genel Kurulu, 11 Temmuz’u Srebrenitsa'daki Soykırımı Anma Günü olarak kabul etti BM Genel Kurulu, 11 Temmuz’u Srebrenitsa'daki Soykırımı Anma Günü olarak kabul etti

Beyoğlu'nda yaşanan olayda, polis denetimi sırasında sinir krizi geçiren bir motosiklet sürücüsü, aracını ateşe vererek çevredekileri şoke etti. Olayda herhangi bir can kaybı veya yaralanma meydana gelmezken, öfkeli sürücü gözaltına alındı.

Polis Denetimi Tetikledi Sinir Krizini

Olay, 25 Nisan 2024 Perşembe günü saat 02.15 sıralarında Beyoğlu'nun Şehit Muhtar Mahallesi'nde gerçekleşti. Plakası 33 VEJ 09 olan motosiklet, Tarlabaşı Bulvarı'nda rutin polis denetimi sırasında durduruldu. Denetim sırasında, motosikletin sürücüsünün kimliği henüz belirlenemedi.

Polis Denetimi Sirasinda Motosikletini Yakti

Motosiklet Alevlere Teslim Edildi

Edinilen bilgilere göre, sürücü, polis denetimi sırasında bilinmeyen bir nedenden dolayı sinir krizi geçirdi. Kontrolünü kaybeden sürücü, önce motosikletini yere attı, ardından da benzin bidonu ile motosikleti ateşe verdi. Alevler kısa sürede motosikleti sararken, olay yerine ihbar üzerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürdü.

Direnç Gösteren Sürücü Gözaltına Alındı

Yangını söndüren itfaiye ekiplerinin ardından olay yerine gelen polis ekipleri, öfkeli sürücüyü sakinleştirmeye çalıştı. Ancak sürücü, polislere de direnç göstermeye başladı. Uzun uğraşlar sonucunda sakinleştirilen sürücü, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Soruşturma Başlatıldı

Gözaltına alınan sürücü, polis merkezine götürülürken, olayla ilgili inceleme başlatıldı. Polis ekipleri, sürücünün sinir krizinin nedenini ve olaydaki diğer detayları araştırıyor.

Editör: Utku Çelik