Şehrin sülieti bile başlı başına bir görsel şölen sunarken, İstanbul’da fotoğraf çekmek isteyenler için birbirinden güzel mekanlar bulunmaktadır. İşte, İstanbul'da Fotoğraf Çekilecek En Güzel 25 Yer:

Bingöl’de çöp sorunu doğal güzelliği tehdit ediyor Bingöl’de çöp sorunu doğal güzelliği tehdit ediyor

Sultanahmet Meydanı

1. Sultanahmet Meydanı

İstanbul’un tarihi kalbi olarak bilinen Sultanahmet Meydanı, Ayasofya ve Sultanahmet Camii gibi tarihi yapıları ile ünlüdür. Fotoğraf tutkunları ve turistler için ideal bir mekandır.

Galata Kulesi

2. Galata Kulesi

İstanbul’un sembol yapılarından biri olan Galata Kulesi, tarihi dokusu ve Boğaz manzarası ile fotoğraf severlerin favori mekanları arasındadır. Eşsiz görsel sunan Galata Kulesi listemizde kendine ön sıralarda yer buluyor.

Boğaziçi Köprüsü

3. Boğaziçi Köprüsü

İstanbul’un en önemli simgelerinden biri olan Boğaziçi Köprüsü, gündüz ve gece farklı güzellikler sunarak fotoğraf çekmek isteyenler için ideal bir mekandır. Ayrıca eski tarihlerde birçok kartpostalda da yerini almış önemli bir yerdir.

Kız Kulesi

4. Kız Kulesi

İstanbul Boğazı’nın ortasında yer alan Kız Kulesi, eşsiz manzarası ve tarihi dokusu ile fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekmektedir. Yine İstanbul’un sembol yapılarından bir tanesi olan kız kulesini es geçmek olmaz.

Beylerbeyi Sarayı-1

5. Beylerbeyi Sarayı

Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalan Beylerbeyi Sarayı, tarihi dokusu ve muhteşem bahçesi ile fotoğraf çekmek isteyenler için harika bir mekandır. Sizler de tarihi ve tarihi yapıları seviyorsanız mutlaka bu sarayı ziyaret etmelisiniz.

Çamlıca Tepesi

6. Çamlıca Tepesi

İstanbul’un en yüksek tepelerinden biri olan Çamlıca Tepesi, Boğaz manzarası ile ünlüdür. Fotoğraf tutkunları için ideal bir mekandır. Yakın zamanda tepede bulunan ve görselliği bozan antenlerin kaldırılması ve Çamlıca kulesinin inşa edilmesiyle farklı bir atmosfere bürünmüştür. Dilerseniz bu kulenin tepesinden de tüm İstanbul’u yukardan gözlemleme şansını bulabilirsiniz.

Miniatürk

7. Miniatürk

Türkiye’nin tarihi dokusunu minyatür olarak sunan Miniatürk, fotoğraf çekmek isteyenler için hem eğlenceli hem de ilginç bir mekandır. Türkiye’deki tarihi yapıların minyatürünü ziyaretçilerinin yakından tanımasına fırsat tanıyan bu mekan tarih severlerinde merakını cezbetmektedir.

Pierre Loti Tepesi

8. Pierre Loti Tepesi

İstanbul’un en güzel manzaralarından birine sahip olan Pierre Loti Tepesi, fotoğraf severlerin vazgeçilmez mekanları arasındadır. Adını eski zamanlarda buraya aşık olan bir Fransız roman yazarı olan Pierre Loti ‘den alan bu tepede fotoğraf çekerken muhakkak bir Türk kahvesi de içmeyi ihmal etmeyin.

Rumeli Hisarı

9. Rumeli Hisarı

İstanbul Boğazı’nın en güzel yapılarından biri olan Rumeli Hisarı, tarihi dokusu ve Boğaz manzarası ile fotoğrafçıların favori mekanları arasındadır. Yine İstanbul’un sembol yapılarından olan Rumeli Hisarı, Fatih Sultan Mehmet döneminde yapılmış tarihi bir yapıdır.

Topkapı Sarayı-1

10. Topkapı Sarayı

Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalan Topkapı Sarayı, tarihi dokusu ve eşsiz bahçesi ile fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekmektedir. Tarih ve tarihi eser severlerin, özellikle de Türk kültürünü tanımak isteyen turistlerin cazibesini çekmektedir.

Beyoğlu Caddesi

11. İstiklal Caddesi

İstanbul’un en ünlü caddelerinden biri olan İstiklal Caddesi, tarihi dokusu ve renkli sokakları ile fotoğraf çekmek isteyenler için harika bir mekandır. İstanbul’a geldiğinizde yerli ya da yabancı buraya uğramadan dönen yoktur. Şayet varsa da çok şey kaçırmış demektir. Ayrıca burayı dolaşırken Taksim'e doğru çıkmayı da ihmal etmeyin.

Emirgan Korusu

12. Emirgan Korusu

İstanbul’un en güzel parklarından biri olan Emirgan Korusu, eşsiz manzarası ve doğal güzellikleri ile fotoğraf tutkunlarının favori mekanları arasındadır. Buraya geldiğinizde yanınızda bir de piknik sepeti bulundurmayı unutmayın, zira burada atmosfer sizi alıp götürecektir.

Anadolu Hisarı

13. Anadolu Hisarı

İstanbul Boğazı’nda yer alan Anadolu Hisarı, tarihi dokusu ve Boğaz manzarası ile fotoğraf severlerin vazgeçilmez mekanları arasındadır. Konum olarak Rumeli Hisarı'nın karşısındadır ve eşsiz Boğaz manzarası ile listemizde yer almayı fazlasıyla hak etmektedir.

Büyük Çamlıca Tepesi

14. Büyük Çamlıca Tepesi

İstanbul’un en yüksek tepelerinden biri olan Büyük Çamlıca Tepesi, muhteşem Boğaz manzarası ile fotoğraf çekmek isteyenler için ideal bir mekandır.

hlamur Kasrı

15. Ihlamur Kasrı

Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalan Ihlamur Kasrı, tarihi dokusu ve muhteşem bahçesi ile fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekmektedir. Özellikle bahçesinde farklı bir dünyaya gittiğinizi hissedeceksiniz.

Süleymaniye Camii

16. Süleymaniye Camii

İstanbul’un en güzel camilerinden biri olan Süleymaniye Camii, tarihi dokusu ve muhteşem manzarası ile fotoğraf severlerin favori mekanları arasındadır. Mimar Sinan döneminde yapılan bu eser yine İstanbul’un sembol eserlerinden birisidir.

Yerebatan Sarnıcı-1

17. Yerebatan Sarnıcı

İstanbul’un tarihi yapısı arasında yer alan Yerebatan Sarnıcı, eşsiz mimarisi ile fotoğraf çekmek isteyenlerin ilgisini çekmektedir. Mistik bir havası olan Yerebatan Sarnıcı'ndan çıkmak istemeyeceksiniz. Özellikle de ters Medusa heykelini görmeden ayrılmayın.

Sultanahmet Camii

18. Sultanahmet Camii

İstanbul’un en ünlü camilerinden biri olan Sultanahmet Camii, tarihi dokusu ve muhteşem manzarası ile fotoğraf tutkunlarının favori mekanları arasındadır. Ayasofya’ya yakın konumu ve yine İstanbul’un sembol eserlerinden birisi olması ile ön plana çıkmaktadır.

Ortaköy Camii

19. Ortaköy Camii

Boğaziçi’nin en güzel camilerinden biri olan Ortaköy Camii, tarihi dokusu ve eşsiz manzarası ile fotoğraf severlerin vazgeçilmez mekanları arasındadır. Kartpostallık bir görsel şölen sizleri bekliyor. Ortaköy Camii’ne geldiğinizde boğaza karşı bir Türk kahvesi yudumlamayı ihmal etmeyin.

 Ayasofya Camii

20. Ayasofya Camii

Tarihi önemi ve muhteşem mimarisiyle Ayasofya Camii, İstanbul’da fotoğraf çekmek için en güzel yerlerden biridir. Yaklaşık 1000 yıllık bir geçmişi olan bu eseri görmeden ayrılırsanız çok şey kaybettiniz demektir.

Kapalıçarşı

21. Kapalıçarşı

İstanbul’un en meşhur alışveriş merkezi olan Kapalıçarşı, hareketli sokakları ve renkli atmosferiyle fotoğraf çekmek için mükemmel bir seçenek. İstanbul’u gezerken ve fotoğraf çekerken olmazsa olmaz mekanlardan biridir. Geldiğinizde kendinizi burada alışveriş yaparken bulabilirsiniz.

Bebek Sahili

22. Bebek Sahili

İstanbul’un en güzel semtlerinden biri olan Bebek, muhteşem manzarası ve renkli atmosferiyle fotoğraf çekmek için mükemmel bir yer. Geldiğinizde burada güzel bir kahvaltı yapmayı, Boğaza nazır bir Türk kahvesi içmeyi ve muhteşem sahilinde yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin.

Çırağan Sarayı-1

23. Çırağan Sarayı

İstanbul‘un en lüks otellerinden biri olan Çırağan Sarayı, Boğaziçi’nin muhteşem manzarasını fotoğraflamak için harika bir seçenek. Özel davetler ve düğün gibi organizasyonlarında yapıldığı bu tarihi yapıya hayran kalacaksınız.

Balat Semti

24. Balat Semti

İstanbul’un en renkli semtlerinden biri olan Balat, tarihi yapıları ve renkli atmosferiyle fotoğraf çekmek için mükemmel bir yer. Fotoğraf tutkunlarının kesinlikle çok arayacağı muhteşem güzelliklerle dolu bu semti mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Dolmabahçe Sarayı-1

25. Dolmabahçe Sarayı

Osmanlı döneminden kalan bu yapı eşsiz Boğaz manzarası ile görsel şölen sunmaktadır. Yine İstanbul’un sembol yapılarından biri olan Dolmabahçe Sarayı'na gittiğinizde nöbet tutan askerlerin nöbet devir merasimini de izlemenizi tavsiye ediyoruz.

İstanbul’da fotoğraf çekmek isteyenler için birbirinden güzel mekanlar bulunmaktadır. Yukarıda bazılarını sizler için derledik. İstanbul’da daha birçok güzel mekan bulunmaktadır ve bu mekanlarda çekilecek fotoğraflar, ömür boyu saklanacak güzel anılar olarak hatırlanacaktır.

Kaynak: HABER MERKEZİ