Gemlik Depremi sonrası Naci Görür'den açıklama: Stres biriktiriyor! Gemlik Depremi sonrası Naci Görür'den açıklama: Stres biriktiriyor!

İstanbul'da dün öğle saatlerinde başlayan kuvvetli rüzgâr gece saatlerine doğru fırtına şiddetine ulaştı. Beylikdüzü, Çatalca, Beykoz Anadolu Feneri ve Arnavutköy istasyonlarında sırasıyla saatte 107, 102, 87 ve 86 kilometre rüzgâr hamleleri ölçüldü.

İBB, dün gece saatlerinden itibaren etkili olan fırtınanın gücünü kaybederek, öğlen saatlerine kadar Avrupa Yakasında görülen yağışların, öğleden sonra ve akşam saatlerine kadar Boğaz çevresi ile Anadolu Yakasında kuvvetli şekilde etkili olacağını tahmin ediyor. İBB'den yapılan açıklamaya göre şu ana kadar en fazla yağış metrekareye Çatalca, Arnavutköy ve Silivri'de ölçüldü.

Beklenen fırtına ve sağanak yağış nedeni ile yaşanması muhtemel olumsuzluklara karşı hazırda bekleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri 5 bin 309 personel, 2 bin 19 araç ve iş makinesi ile il genelinden alınan ihbarlara müdahale ediyor. Şu ana kadar, 19 Çatı Uçması, 61 Ağaç Devrilmesi, 59 Tehlike Arz Eden Parça, 4 Direk, Tabela Devrilmesi, 9 Su Tahliyesi, 10 Göllenme, Rögar Taşması olayına müdahale etti.

Zeytinburnu Kazlıçeşme Mahallesi Kennedy Caddesi sahilinde fırtına nedeniyle karaya oturan "Kadriye Ana" isimli Türk bandıralı tankerde bulunan 11 kişi, İstanbul İtfaiyesi tarafından kurtarıldı. Kıyıya 30 metre mesafede olan 100 metrelik gemi için kurtarma düzeneği kullanıldı. Operasyonda İtfaiye, Sahil Güvenlik ve Kıyı Emniyet Müdürlüğü ekipleri yer aldı. Maddi hasarın meydana geldiği olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmadığı bildirildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ