1 İstanbul'da Çiftlerin Aşkını Tazeleyeceği Romantik Mekanlarİstanbul'da yaşayan çiftler için romantik atmosferde gezilecek ve keyifli zaman geçirilecek mekanları araştırdık. İşte İstanbul'un romantizm dolu bölgeleri...

istanbul ada

Adalar: Romantizmin Adalar Üzerindeki Dansı

İstanbul'un incisi adalar, her mevsim aşkı tazelemek isteyen çiftler için ideal bir seçenek. Bahar ve yaz ayları kalabalık olduğu için Adalar’ı tercih etmeyen çiftler, mutlaka Adalar’a kış ya da sonbahar aylarında şans vermeli. Bu aylarda her bir ada daha boş olacağı için adaların güzel sokaklarında gezmek çok daha keyifli olacak. Sakin ve huzurlu bir plan arayışında olanlara Burgazada’yı, daha büyük ve daha gelişmiş imkanlar sunan bir ada arayışında olanlara ise Büyükada’yı tavsiye edebiliriz. Burgazada: Romantik Anların Adası ve Büyükada: Gelin Aşkı Keşfedin.

Türkiye'de Kış Tatili Yapılacak En Güzel 10 Yer Türkiye'de Kış Tatili Yapılacak En Güzel 10 Yer

Agva-1

Ağva-Şile: Doğayla İç İçe Romantizm

Günübirlik ya da konaklamalı planlar için uygun olan Şile, özellikle Ağva bölgesi ile çiftlerin sıkça tercih ettiği bir lokasyon. Yaz aylarında denize girmek için ya da sonbahar ve kış aylarında keyifli bir gezi planı için oldukça uygun. Göl kenarında güzel bir kahvaltı veya romantik bir akşam yemeği ya da sahilde bir yürüyüş yapmak hiç de fena olmayabilir. Ağva: Doğanın Kucağında Romantizm.

Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu: Doğanın Romantik Dansı

Sarıyer’deki Atatürk Arboretumu, doğayla iç içe romantik anlar yaşamak isteyen çiftler için harika bir seçenek. Özellikle sonbahar aylarında rengarenk manzaralar sunuyor. Yeşil ve turuncunun bu denli güzel tonları arasında romantizmi son damlasına kadar hissedeceksiniz. Tek handikap olarak; burada piknik yapılması yasak ve içeride herhangi bir tesis bulunmuyor. Dolayısıyla öncesinde ya da sonrasında bir yemek planı yapmak mantıklı olabilir. Atatürk Arboretumu: Doğanın Renkleriyle Aşk.

Daha Fazla Romantizm: Diğer Keyifli Mekanlar

İstanbul'un romantik mekanları bunlarla sınırlı değil. Pierre Loti Tepesi, Rumeli Hisarı, Fethi Paşa Korusu ve Kelebek Çiftliği gibi mekanlar da romantik anlar için ideal alternatifler arasında. İstanbul'da Romantizmin Adımları.

İstanbul'un güzellikleriyle çevrili bu mekanlarda sevgilinizle unutulmaz anlar yaşayabilir, aşkınıza yeni bir soluk katabilirsiniz. Unutmayın, en güzel anılar, sevdiklerimizle yaşadıklarımızdır. Romantik anlarınız daim olsun!

Kaynak: Haber Merkezi