İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren etkili olan yağmur, bazı bölgelerde su baskınlarına neden oldu. Sarıyer Ayazağa Cendere Caddesi’nde su birikintileri oluştu. Araçlar ilerlemekte zorlanırken, belediye ekipleri müdahale etti.

Sarıyer Ayazağa Cendere Caddesi’nde Su Baskını

İstanbul’da sabah saatlerinde başlayan yağmur, gün boyu aralıklarla devam etti. Yağışın etkisiyle Sarıyer Ayazağa Cendere Caddesi’nde su birikintileri oluştu. Araçlar su birikintilerinin içinden güçlükle geçebildi. Bazı araçlar ise geri dönmek zorunda kaldı. Motosiklet sürücüleri ise kaldırımdan geçerek gitti.

İlyas Yalçıntaş, hastalığını duyurdu: Ramsay hunt nedir? İlyas Yalçıntaş, hastalığını duyurdu: Ramsay hunt nedir?

Belediye Ekipleri Müdahale Etti

Su baskını nedeniyle trafikte aksamalar yaşandı. Belediye ekipleri, tıkanan rögarları açarak suyu tahliye etmeye çalıştı. Vidanjörlerle de su tahliye edildi. Ekiplerin çalışmaları sonucunda yolun trafiğe açılması sağlandı.

Meteoroloji Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için bugün ve yarın kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Yağışın yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı belirtildi. Sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Kaynak: HABER MERKEZİ