Gazze Şeridi'nde yaşanan dramatik olaylarda, İsrail'in 18-23 Kasım tarihlerinde Gazze'deki Şifa Hastanesi ve Endonezya Hastanesi'ni zorla boşaltması sonucunda, 10 doktordan hala haber alınamıyor. İsrail güçlerinin belirlediği "güvenli yol" üzerinde çalışan doktorların alıkonulduğu belirtilirken, doktorların isimleri de açıklandı.

Muğla'da umuda yolculuk... 25 göçmen kurtarıldı Muğla'da umuda yolculuk... 25 göçmen kurtarıldı

Gazze Şeridi'nde Sağlık Çalışanları Gözaltında: Uluslararası Toplum Harekete Geçmeli mi?

Filistin'in Cesur Yürekli Doktorları'nın Instagram hesabından yapılan açıklamada, Şifa Hastanesi'nden Müdür Muhammed Ebu Silmiyye ve Endonezya Hastanesi'nden Ekrem Ebu Avde gibi önemli isimlerin de İsrail tarafından alıkonulduğu ifade edildi. Uluslararası kamuoyundan gelen tepkiler artarken, İsrail'in bu eylemi uluslararası arenada tartışma yaratıyor.

Filistin Sağlık Çalışanları Gözlemevi: İsrail'in Eylemi Doğrulandı

Filistin Sağlık Çalışanları Gözlemevi, İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'nin güneyine doğru belirlediği "güvenli yol" üzerinde 10 doktoru alıkoyduğunu doğruladı. Sağlık Çalışanları Gözlemevi, sosyal medya platformunda yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun bu eylemiyle ilgili detayları paylaşarak uluslararası toplumu bilgilendirdi.

Şifa Hastanesi Baskını ve Uluslararası Eleştiriler

İsrail ordusunun, Gazze'deki en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi'ne düzenlediği baskın, uluslararası arenada büyük eleştirilere neden oldu. İsrail, baskın sonrasında binada bulduğunu iddia ettiği silahları ve kamera görüntülerini kanıt olarak sundu. Ancak, bu durum uluslararası kamuoyunda büyük tartışma yarattı ve eleştirilere maruz kaldı.

Netanyahu'nun Açıklamaları ve Uluslararası Tepkiler

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas'ın serbest bırakacağı her 10 İsrailli esire karşılık, çatışmalara verilen "insani ara"nın birer gün uzatılmasını "olumlu bulduğunu" açıkladı. Netanyahu'nun bu açıklamaları uluslararası toplumda farklı yorumlara neden oldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ