Gazze'deki hükümet, İsrail ordusunun Nablusi Kavşağı yakınında insani yardım almayı bekleyen Filistinlilere yönelik saldırısını "kasıtlı, planlayarak ve soğukkanlılıkla öldürme" olarak nitelendirdi. Hükümetin Medya Ofisi'nden yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze'yi abluka altında tutarak kıtlığa sürüklediği ve bu koşullarda yardım bekleyen sivilleri hedef aldığı ifade edildi.

ABD ve Uluslararası Toplum Suçlanıyor

Açıklamada, İsrail'in Gazze'nin kuzeyinde 700 bin kişiyi açlıkla tehdit ettiğine dikkat çekilerek, İsrail'in sabah saatlerinde gerçekleştirdiği saldırıda 70'ten fazla kişinin hayatını kaybettiği ve 250'den fazlasının yaralandığı belirtildi. İsrail'in, sivil halkı açlıkla tehdit eden politikalarının sonucunda yaşanan bu trajediden sorumlu tutulduğu ve uluslararası toplumun tepki göstermesi gerektiği vurgulandı.

İGC'den Ticaret Gazetesi'ne 83. yaş ziyareti İGC'den Ticaret Gazetesi'ne 83. yaş ziyareti

Gazze'de Ölü Sayısı 30 Bini Aştı

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana devam eden saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısının 30 bini aştığını duyurdu. Bakanlık verilerine göre, Gazze'de en az 30 bin 35 kişi öldü ve 70 bin 457 kişi yaralandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ