İsrail askerleri basın mensuplarının üzerine gaz ve sis bombası attı. Gazetecileri dronla takip eden askerler, habercilerin üzerine plastik mermi yağdırdı.

Esir takasında 3. gün. Hamas, 14 İsrailli ve 3 yabancı uyruklu esiri Kızılhaç'a teslim ettiğini duyurdu. 3. günde, 50 İsrail, 150 Filistinli'nin serbest kalması bekleniyor. Takası görüntülemeye çalışan basın mensupları ise bölgede zor anlar yaşıyor. 3. rehine takasında basın mensuplarını dronla an be an izleyen İsrail askerleri, habercilerin üzerine gaz ve sis bombası attı. Plastik mermiyle bir kişinin yaralandığı bölgeden gelen bilgiler arasında.

İsrail güçleri, serbest bırakılan Filistinlileri karşılamaya gelen ailelerin üzerine de gerçek mermilerle ateş açtı. Bu olaylar esnasında da ikisi çocuk, 7 kişinin yaralandığı bildirildi. Tüm engellemelere ve saldırılara rağmen, Ramallah'da toplanan binlerce kişi, serbest bırakılan Filistinliler'i karşılamaya devam ediyor. 

BM İnsan Hakları Konseyinin 55. Oturumu 26 Şubat'ta başlayacak BM İnsan Hakları Konseyinin 55. Oturumu 26 Şubat'ta başlayacak

Kaynak: Haber Merkezi