Isparta Valiliği, Isparta Belediyesi, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ile üniversiteler ve çeşitli odaların katkılarıyla organize edilen 1. Turizm ve Gastronomi Fuarı, 23- 26 tarihleri arasında Gökkubbe Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek. 
Isparta 1. Turizm ve Gastronomi Fuarı, 23 Kasım Perşembe günü açılacak. 'Turizm ve Spor' başlıklı düzenlenecek panelde 'Davraz, Eğirdir, Gölcük', 'Gastronomi Turizmi' gibi konular ele anılacak. Fuarın ilk gününde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Başkanı Dr. Ahmet Antalyalı'nın konuşmacı olarak katılacağı konferans ve workshop etkinliği düzenlenecek. 
Fuarın 2. gününde ise yiyecek ikramları yapılacak ardından da 'Yerel Yiyecekler ve Gastronomi Turizmi' paneli yapılacak. 'Gastronomi Turizminde Isparta Mutfağının Yeri' ile ilgili panel sunumu ardından ise çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Fuarın 3. gününde ise 'Genç Yetenekler Yemek Yarışması' ile 'Turizm, Kültür ve Sağlık' paneli düzenlenecek. Yiyecek ikramı ile fuar sona erecek. 

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Çelik, 1. Turizm ve Gastronomi Fuarı'nın birçok alanda katma değer yaratarak Isparta ekonomisine katkı sağlayacağını söyledi. Başkan Çelik, fuarın Isparta'nın turizm potansiyelinin ortaya çıkarılmasında önemli rol oynayacağını düşündüklerini belirterek, "Fuarımızın kültür, sağlık, gastronomi ve ekoturizm alanlarında yeni açılımlara ve yeni fırsatlara ev sahipliği yapacağına inanıyoruz" dedi.
Protokol üyeleriyle birlikte stant ziyaretleri ve ürün tadımlarının olacağını kaydeden Başkan Çelik, "Fuarın her günü çeşitli konularda paneller düzenlenecek, workshop etkinlikleri gerçekleştirilecek. Müzik dinletilerimiz olacak. Genç yetenekler yemek yarışması, üniversiteli yetenekler yemek yarışması, 'Evin Beyi Mutfakta' adlı yemek yarışması yapılacak. Dolu dolu bir fuar organizasyonu bizleri bekliyor" dedi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de fuara tüm Ispartalıları davet ederek, "Hep beraber 23- 26 Kasım'da Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezi'nde Isparta Belediyesi olarak paydaşı bulunduğumuz 1. Turizm ve Gastronomi Fuarı'na tüm hemşehrilerimi davet ediyorum. Isparta'mıza, halkımıza ve esnaflarımıza büyük katkıları olacağı inancındayım" dedi. 


 

Sabiha Gökçen'de bazı uçuşlar iptal! Sabiha Gökçen'de bazı uçuşlar iptal!

Kaynak: