İspanya, Avrupa’nın en renkli ve çeşitli ülkelerinden biri. Kültürü, tarihi, doğası ve mutfağı ile her zevke hitap eden bir yer. İspanya’yı ziyaret etmek isteyenler için seçenek çok fazla. Ama bazı yerler var ki, hayatınız boyunca unutamayacağınız anlar yaşamanızı sağlayacak. İşte İspanya’da ölmeden önce görmeniz gereken yerlerden bazıları…

Barcelona

İspanya’nın en popüler şehirlerinden biri olan Barcelona, Gaudi’nin mimari harikaları, Picasso’nun sanat eserleri, La Rambla’nın canlılığı ve Camp Nou’nun heyecanı ile dolu. Barcelona, hem modern hem de tarihi bir atmosfere sahip. Burada yapabileceğiniz çok şey var. Sagrada Familia, Park Güell, Casa Batlló, La Pedrera gibi Gaudi’nin eserlerini gezebilir, Gotik Mahalle, Born Mahalle, Gracia Mahalle gibi farklı bölgeleri keşfedebilir, La Boqueria Pazarı’nda lezzetli yiyecekler tadabilir, Barceloneta Plajı’nda güneşlenebilir, Montjuic Tepesi’nden şehrin manzarasını seyredebilir, Tibidabo Lunaparkı’nda eğlenebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz. Barcelona, İspanya’nın en çok gezilen şehirlerinden biri olduğu için, önceden rezervasyon yapmanızı ve bilet almanızı tavsiye ederiz.

barcelona-ya-rusvet-ve-sahtecilik-suclamasi

Granada

İspanya’nın güneyindeki Endülüs bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan Granada, İslam ve Hıristiyan kültürlerinin bir arada yaşadığı bir yer. Granada’nın en önemli simgesi, Alhambra Sarayı. Bu saray, 13. yüzyılda Nasri Hanedanı tarafından inşa edilmiş ve daha sonra Hıristiyan krallarına geçmiş. Alhambra, muhteşem bahçeleri, avluları, salonları ve kuleleri ile görülmeye değer. Alhambra’yı gezerken, Generalife Bahçeleri, Nasrid Sarayları, Carlos V Sarayı, Alcazaba Kalesi ve El Hamra Müzesi gibi yerleri de ziyaret edebilirsiniz. Alhambra, yıl boyunca çok kalabalık olduğu için, biletinizi önceden internetten almanız gerekiyor. Granada’da başka neler yapabilirsiniz? Elbette, Albaicin Mahallesi’nde kaybolabilir, Sacromonte Mahallesi’nde mağara evleri görebilir, Katedral, Kraliyet Şapeli, San Juan de Dios Kilisesi gibi tarihi yapıları ziyaret edebilir, Flamenco gösterileri izleyebilir, tapas yiyebilir ve Sierra Nevada Dağları’nda kayak yapabilirsiniz.

5b570bcb66be5d132841754e

Sevilla

Endülüs’ün başkenti olan Sevilla, İspanya’nın en büyüleyici şehirlerinden biri. Sevilla, Flamenko’nun, boğa güreşinin, portakal ağaçlarının ve güneşin şehri. Sevilla’nın en ünlü yapıları, Katedral ve Giralda Kulesi. Katedral, dünyanın en büyük Gotik kilisesi ve Kristof Kolomb’un mezarı. Giralda Kulesi ise, eski bir minare ve şehrin sembolü. Bu iki yapı, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. Sevilla’da başka neler yapabilirsiniz? Alcazar Sarayı, Plaza de España, Maria Luisa Parkı, Torre del Oro, Triana Köprüsü, Santa Cruz Mahallesi, Metropol Parasol gibi yerleri gezebilir, Flamenko müzesi ve boğa güreşi müzesi gibi müzeleri ziyaret edebilir, Flamenko gösterileri izleyebilir, tapas yiyebilir, Guadalquivir Nehri’nde tekne turu yapabilir ve Feria de Abril gibi festivallere katılabilirsiniz.

Ekran-Goruntusu-38

Madrid

İspanya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Madrid, kültür, sanat, spor ve eğlence ile dolu. Madrid, İspanya’nın kalbi ve ruhu. Madrid’in en önemli meydanı, Puerta del Sol. Burası, şehrin merkezi ve kilometre sıfır noktası. Puerta del Sol’da, İspanya’nın sembollerinden biri olan Ayı ve Çilek Ağacı heykeli, İspanya’nın en eski pastanesi olan La Mallorquina, İspanya’nın en büyük mağazası olan El Corte Ingles ve yeni yıl kutlamalarının yapıldığı saat kulesi bulunuyor. 

istockphoto-514769480-612x612

Maslak Kasrını Kim Yaptırdı? Maslak Kasrı Ne Zaman Yapıldı? Maslak Kasrını Kim Yaptırdı? Maslak Kasrı Ne Zaman Yapıldı?

Kaynak: haber merkezi