İspanya’nın çeşitli bölgelerinde yaşanan olumsuz hava koşulları sonucunda dört kişi yaşamını yitirdi.

Nelson Kasırgası ve Sağanak Yağışlar

Nelson Kasırgası ve yoğun yağışların etkilediği İspanya’da, ülkenin doğusunda yer alan Tarragona şehrinde iki, kuzeydeki Asturias bölgesinde ise iki kişi olmak üzere toplamda dört kişi denizde boğularak hayatını kaybetti.

Tarragona’da İki Can Kaybı

Tarragona’da, denize düşen 16 yaşındaki bir çocuğu kurtarmaya çalışırken, şiddetli rüzgarın oluşturduğu büyük dalgaların etkisiyle denize kapılan 32 yaşındaki bir kişi hayatını kaybetti. Maalesef, denize düşen çocuk da kurtarılamadı.

Asturias’ta İki Turistin Hayatını Kaybetti

Asturias’ta ise, denize düşen bir İngiliz erkek turist ve bir kadın, yüksekliği 8 metreyi bulan dalgalar arasında boğularak hayatını kaybetti.

En Çok Etkilenen Bölgeler

İspanya’da yaşanan olumsuz hava koşullarından en çok Asturias, Cantabria, Endülüs, Castilla ve Leon, Rioja, Galisya, Aragon, Extremadura ve Katalonya bölgeleri etkilendi. Bazı bölgelerde rüzgar hızının saatte 90 kilometreye ulaştığı belirtildi.

TikTok'a bir yasak daha! TikTok'a bir yasak daha!

Paskalya Yürüyüşleri İptal Edildi

Hristiyan dünyasının önemli bayramlarından biri olan Paskalya tatilinde olan İspanya’da, yüzlerce kişi Hz. İsa ve Meryem Ana heykelciklerini taşıyarak gerçekleştirdiği “procesione” adı verilen dini yürüyüşler, yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ