İsmailağa Cemaati'nin tanınmış şeyhi olarak bilinen ve "Hasan Efendi" olarak anılan Hasan Kılıç, 93 yaşında vefat etti.

Yapış yapış ama inanılmaz etkili! Saçına süren mest oluyor... Yapış yapış ama inanılmaz etkili! Saçına süren mest oluyor...

Vefat Nedeni: Vefat nedeni ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

İsmailağa Camii'nden Açıklama: İsmailağa Camii tarafından yapılan açıklamada, "Şeyhimiz Hasan Efendi Hazretlerimiz (Kuddise Sirruhû) rahmet-i Rahmân’a kavuşmuştur. Ümmet-i Muhammed’in başı sağ olsun!" ifadelerine yer verildi.

Hayatı: Hasan Kılıç, 1930 yılında Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı Çaybaşı köyünde doğdu. İlk tahsilini köyündeki evinde tamamladıktan sonra Bursa'da askerlik hizmetini gerçekleştirdi. Daha sonra İstanbul'a taşınarak İsmailağa Cemaati'nin kurucusu Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yanında talebe olarak yetişti. Uzun yıllar boyunca cemaatin çeşitli kademelerinde görev alan Kılıç, Ustaosmanoğlu'nun vefatından sonra cemaatin liderliğini üstlendi.

Şeyhlik Tartışmaları: Mahmut Ustaosmanoğlu'nun vefatından sonra cemaatin liderliğini üstlenen Hasan Kılıç'ın şeyhliği konusu uzun süredir tartışma konusu olmuştu. Bazı cemaat üyeleri Kılıç'ın şeyhlik makamına layık olmadığını savunurken, bazıları ise onu Ustaosmanoğlu'nun halefi olarak kabul etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ