İYİ Parti'nin eski Genel Başkanı Meral Akşener'in AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşme sonrası dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Gazeteci İsmail Saymaz'ın haberine göre, Akşener, Çankaya'da bulunan ve TBMM'ye oldukça yakın olan Cinnah Caddesi'nde bulunan bir binanın ikinci katında ofis tuttu.

Geri dönüşüm tesisinde korkutan yangın Geri dönüşüm tesisinde korkutan yangın

Saymaz'ın aktardığı bilgiye göre, taşınma işlemleri bugün itibarıyla başladı.

Görüşme Sonrası Açıklama Yapılmamıştı

5 Haziran Çarşamba günü gerçekleşen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Akşener'in görüşmesine ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Ancak İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Halk TV'deki bir yayında konuyla ilgili bilgi verdi. Dervişoğlu, Akşener'in görüşmenin ardından kendisini telefonla bilgilendirdiğini belirterek, görüşmede Türkiye'nin genel durumunun ele alındığını ifade etti. Ayrıca, özel nitelikte herhangi bir açıklama yapılmadığını dile getirdi.

Dervişoğlu, daha önceki bir programda ise, kendisinin muhatap alınması gerektiğini belirterek, bu tür görüşmelerde dikkate alınması gerektiğini vurgulamıştı. İYİ Parti'nin genel başkanı olarak bu tür gelişmelerde etkin rol alması gerektiğini savundu.

Kaynak: haber merkezi