Altın fiyatları yükseliş trendini sürdürürken, Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş, elinde altın bulunduranlara uyarıda bulundu.

Memiş, "Ons altın 2000 dolar seviyesi üzerine yerleşmek için bahane arıyor. Önemli olan şu ki, 2057 dolar devamında 2080 dolar direnç seviyeleri kırılacak mı?" dedi.

Kısa vade olarak takip ettiği aralık 1980-2080 dolar aralığı olduğunu belirten Memiş, "Geniş bir bant aralığı var. Dolayısıyla belirsizlik oluştuğu için tekrar 2000 dolar seviyesi altına sarkacak mı sorusuna yanıt arıyoruz. Kişisel görüşüm yıl bitmeden tekrar ons altın 2000 dolar seviyesi altına sarkacak" diye konuştu.

Gram altın fiyatları için de öngörüde bulunan Memiş, "Gram altın TL fiyatı 1900 TL seviyesi üzerine yerleşme çabası sürdürüyor. Ancak ons altın nedenli yıl sonuna kadar tekrar altın gram fiyatı 1900 lira seviyesinin altına sarkacak" dedi.

Yatırımcıya bekleme tavsiyesi veren Memiş, "Ben ons altının 1980 dolar seviyesine gelmesini beklerdim. 1980 dolar karşısındaki gram altını beklemeyi tercih ederdim" ifadelerini kullandı.

Canlı Yayında Emeklilere Müjde: Zam Geliyor! Özgür Erdursun Detayları Paylaştı Canlı Yayında Emeklilere Müjde: Zam Geliyor! Özgür Erdursun Detayları Paylaştı

"Elimde altınım var ne yapmalıyım?" sorusuna cevap veren Memiş, "Beklemeye devam edin. Ev almayacak, araba almayacak ya da nakide ihtiyaç yoksa elinde altın bulundurulmasına devam edilmeli. Aralık ayı itibariyle altın gram fiyatında yeni normal 1900-2000 lira seviyesi olacak. Ancak son bir alım fırsatı verilmeden yeni zirveleri görmeyeceğiz. İleriki tarihlerde elinde altın bulunduranlar 2.500-2.700 lira seviyelerini görecek" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ