Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ile Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA II) çerçevesinde yürütülen NEET İçin İşgücü Piyasası Destek Programı (NEET PRO) Teknik Destek Projesi görünürlük faaliyetleri çerçevesinde İŞKUR hizmetlerine ilişkin farkındalığın artırılması ve 15-29 yaş arası NEET'lerin kurumun hizmetleri hakkında bilgilendirilerek kayıtlarının yapılması amacıyla Ankara'dan yola çıkan tanıtım aracı, Mardin'e ulaştı.

Gençlerin istihdam edilmesini sağlayacak 'İŞKUR Yol Arkadaşım' adlı iletişim kampanyası, Artuklu ilçesindeki 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'nda başladı. Mardin'deki kampanya çalışmasının iki gün süreceği belirtildi. 14-15 Eylül 2023 tarihleri arasında Mardin'de gerçekleşecek çalışmaların ardından TIR; sırasıyla Van, Erzurum, Rize, Samsun, Sivas, Adıyaman, Gaziantep, Mersin, Konya, Eskişehir, Afyonkarahisar, Manisa, Bursa ve Edirne illerini ziyaret edecek.

ABD'nin cari açığı 2 yılın en düşük seviyede ABD'nin cari açığı 2 yılın en düşük seviyede

İŞKUR Genel Müdürlüğü İstihdam Uzmanı ve Proje Koordinatörü Selin Tüner Tuna, kampanyanın startını bugün Mardin’den verdiklerini, 23 Ekim’e kadar 15 ili gezeceklerini ve 28 Ekim’de İzmir TEKNOFEST’te olacaklarını belirterek, “Burada gençlerimizin kendilerini de tanımalarını istiyoruz. Bunun için bazı kişilik ve becerilerine yönelik testler de hazırladık. Eğlenceli olsun diye de fotoğraf çekme alanı da oluşturduk. İş ve meslek danışmanlarımız ile görüşerek bilgi alabilecekler. İŞKUR faaliyetlerinden haberdar olabilecekler. Onlara yanlarında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. Gençlerimize ulaşmak istiyoruz” diye konuştu.

Kaynak: DHA