Gemlik Depremi sonrası Naci Görür'den açıklama: Stres biriktiriyor! Gemlik Depremi sonrası Naci Görür'den açıklama: Stres biriktiriyor!

9 EYLÜL- İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'ne ilişkin yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Kestelli, şunları söyledi: "İzmir Ticaret Borsası, tarım ve ticaret alanındaki faaliyetlerinin yanı sıra toplumsal sorunlara duyarlılıkla yaklaşan bir kurum olarak bilinir. Kadınların çalışma hayatında daha etkin rol alması, şiddet ve istismara maruz kalmaması amacıyla uzun yıllardır çeşitli projeler yürütmektedir. 2017 yılından bu yana İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Projesi'nin bir parçası olarak faaliyet gösteren İzmir Ticaret Borsası, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınların iş hayatındaki konumlarını iyileştirme hedefleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu bağlamda, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nü, kadınların yaşadığı sorunları anlamak ve eksiklikleri görmek adına bir değerlendirme günü olarak nitelendiren İzmir Ticaret Borsası, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratma amacı gütmektedir. STK lideri olarak, bu günde ülkenin içinde bulunduğu durumu değerlendiren İzmir Ticaret Borsası, şiddetin hala ciddi bir sorun olduğunu ve kadınların maruz kaldığı zorlukların devam ettiğini ifade etmektedir.

İzmir Ticaret Borsası, sosyal medya hesapları üzerinden #KasımAyıFarkındalıkAyı ve #ŞiddeteKarşıHepBirlikte hashtag'leriyle paylaşımlar yaparak, kasım ayını kadına yönelik şiddetle mücadelede farkındalık yaratma ayı olarak görmekte ve bu konuda kamuoyunu bilgilendirme çabası içinde bulunmaktadır. Ayrıca, Borsa sosyal medya hesaplarının profil görselini turuncu renge dönüştürerek, kadına yönelik şiddet konusundaki farkındalığı desteklemekte ve toplumu bu konuda daha aktif olmaya davet etmektedir."

Kaynak: HABER MERKEZİ