Enes Alıç ve Enes Alic. Biri uzun yıllar Bucaspor 1928'de top koşturan Enes Alıç. Diğeri Bosna Hersek doğumlu olan ve şu an Macaristan takımı Kisvarda'da oynayan Enes Alic. İsimleri aynı, soyisimlerinde de sadece 1 noktanın yeri farklı. İki futbolcunun tek benzeyen özelliği isimleri değil. İkisi de sol ayaklı ve sol kanatta oynuyor. Ayrıca ikisi de 1999 doğumlu. Türk Enes 26 Ağustos'ta, Boşnak Enes 3 Eylül'de dünyaya gelmiş. Bucaspor 1928'in başarılı oyuncusu Enes Alıç da bu benzerlikle ilgili şu yorumda bulundu: "Evet bu durumu ben de farkettim, arkadaşlarım söyledi. Yaşlarımız bile aynıymış, hatta oynadığımız mevkiler bile. Ama daha önce hiç kendisiyle iletişime geçmedik."

TÜRK ENES'İN BU SEZON 1 GOLÜ VAR

Bucasporlu Enes Alıç, Anamur'da futbola başladı ve 2015 yılından beri sarı-lacivertlilerin çatısı altında. 142 kez Buca forması giyen Enes, bu sezona da oynadığı 4 maçta 1 kez ağları havalandırdı.

Savino Del Bene Scandicci - Eczacıbaşı Dynavit: 3-1 Savino Del Bene Scandicci - Eczacıbaşı Dynavit: 3-1

BOŞNAK ENES KONFERANS LİGİ'NDE OYNADI

Boşnak Enes Alic ise Bosna Hersek'te başladığı futbol kariyerinde 2021-22 sezonunda Slovenya ekibi Domzale'ye transfer oldu. Domzale'de 3'u UEFA Konferans Ligi olmak üzere 38 karşılaşmaya çıkan Alic, 2022-2023 sezonunun ortasından beri Macaristan'da Kisvarda'da top koşturuyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ