İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetini kabul ederek yarın Türkiye'ye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.

Evliler mi daha mutlu, yoksa bekarlar mı? Evliler mi daha mutlu, yoksa bekarlar mı?

Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Toplantısı Ankara'da Gerçekleşecek

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, ziyaret sırasında Türkiye-İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Sekizinci Toplantısı'nın düzenleneceği belirtildi. Toplantının Ankara'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Reisi'nin başkanlığında gerçekleştirileceği ifade edildi.

İkili İlişkiler ve İşbirliği Görüşülecek

Açıklamada, toplantıda Türkiye-İran ilişkilerinin tüm yönleriyle ele alınacağı ve ikili işbirliğinin derinleştirilerek geliştirilmesi için atılabilecek adımların tartışılacağı vurgulandı. Şu ifadelere yer verildi:

"Görüşmelerde ikili münasebetlerin yanı sıra Gazze ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan İsrail saldırıları başta olmak üzere, güncel bölgesel ve küresel meseleler hakkında fikir teatisinde de bulunulacaktır. Toplantı vesilesiyle ilişkilerin ahdi zeminini güçlendirmeye matuf muhtelif belgelerin imzalanması da gündemdedir."

Kaynak: HABER MERKEZİ