İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın toplantısında gündeme ilişkin soruları cevapladı. Cumhur İttifakı’nın İBB adayı Murat Kurum’un açıkladığı projeleri eleştiren İmamoğlu, “Bizim projelerimizin yan sanayisi bunlar. Bizim vatandaşımızı aldatmak istiyorlar. Aldatamayacaklar.” dedi.

İmamoğlu: “Millet hizmet edeni ayırt edecek”

İmamoğlu, İstanbul’un sorunlarını çözmek için çalıştıklarını, ulaşımdan kentsel dönüşüme, yeşil alandan sosyal desteklere kadar birçok alanda hizmet ürettiklerini söyledi. İmamoğlu, “Millet gerçekten hizmet edeni ayırt edecek, ona göre tercihini yapacak. Biz İstanbul’u seviyoruz, İstanbullulara hizmet etmek için buradayız. Bizim vizyonumuz, İstanbul’u dünyanın en yaşanabilir şehri yapmaktır.” diye konuştu.

Manisa Saruhanlı'da CHP'nin aday listesi, geç verilmesi gerekçesiyle kabul edilmedi Manisa Saruhanlı'da CHP'nin aday listesi, geç verilmesi gerekçesiyle kabul edilmedi

İmamoğlu: “1991’i bilmemek suç değil, 2019’u bilmek marifet”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin kendisine yönelik eleştirilerine de yanıt veren İmamoğlu, “1991’i bilmemek suç değil, 2019’u bilmek marifet. 2019’da İstanbul’da bir değişim, bir dönüşüm yaşandı. Bu değişimi görmeyenler, anlamayanlar, hala eski siyaseti yapmaya çalışanlar, milletin nabzını tutamazlar. Biz milletin sesine kulak veriyoruz, milletin isteklerine cevap veriyoruz. Bizim rakibimiz millet değil, milletin karşısında duranlardır.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ