Cumhur İttifakı Kemalpaşa adayı Galip Atar projelerine açıkladı Cumhur İttifakı Kemalpaşa adayı Galip Atar projelerine açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Zafer Toprak Kütüphanesi ve Cumhuriyet Tarihi Araştırma Merkezi’nin tanıtım toplantısında yer aldı. Toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, gündemdeki konulardan biri olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Unutmayın bugün bir başlık atıyorum, yeniden İstanbul" açıklamasına cevap verdi.

İmamoğlu'nun Erdoğan'a Yanıtı

İmamoğlu, "5 yıl geriden geliyor. O yeniden İstanbul; İstanbul’un yenilenmesi, güçlenmesi, iyileşmesi, güzelleşmesi başlığı 2019’un 31 Mart’ında atıldı. O yolculuk devam ediyor, bizi izlemeye devam etsinler" şeklinde ifadeler kullandı. Bu açıklamalarla, İstanbul'un dönüşüm sürecinin başladığı tarihi vurgulayarak, yapılan çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Erdoğan'ın "Yeniden İstanbul" Mesajı ve Seçim Hazırlıkları

Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlere ilişkin yaptığı konuşma da önemliydi. "Yeniden İstanbul" mesajı veren Erdoğan, muhalefeti hedef alarak, "Bizdeki muhalefetten ne köy olur ne kasaba. Bunların ufku ancak buna yetiyor" dedi. Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın güçlü bir şekilde devam edeceğini ve seçimlere hazırlık çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Kaynak: HABER MERKEZİ