Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimler öncesinde sosyal medya hesaplarından aynı anda bir çağrıda bulundular. İmamoğlu ve Yavaş, seçmenlere yönelik mesajlarında yeni bir dönemi başlatmak için birlikte hareket etme çağrısı yaptılar.

"Birlikte ayağa kalkacağız" "Birlikte ayağa kalkacağız"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, seçim sürecinde yaptıkları çalışmaları paylaşmak için açtığı hesaptan yaptığı paylaşımda, "14 Mayıs'ta yeni bir dönemi birlikte başlatacağız" ifadesine yer verdi ve "Tüm vatandaşlarımızı Millet İttifakı'nın platformu olan Türkiye Gönüllüleri'ne katılarak sandıklarda sorumluluk üstlenmeye davet ediyorum" dedi.

Aynı anda Ekrem İmamoğlu da benzer ifadelerle aynı çağrıyı yaptı. Paylaşımında 14 Mayıs çağrısıyla ilgili konuştuğu videoya da yer veren İmamoğlu'nun paylaşımı ise şu şekilde:

"14 Mayıs’ta yeni bir dönemi beraber başlatacağız. Millet İttifakının platformu olan Türkiye Gönüllüleri’ne katılarak sandıklarda sorumluluk üstlenin."