Karşıyaka Spor Kulübü'nde geçen hafta yaşanan istifalar sonrasında asbaşkanken, yönetim kurulunun oy birliğiyle başkanlığa seçilen İlker Ergüllü ilk olarak TFF 3'üncü Lig 2'nci Grup'ta üst üste rakiplerine yenilerek şampiyonluk yarışında geriye düşen futbol şubesine el attı. Geçen hafta yönetimde yaşanan gerginlik sonrası adı daha önce yaz döneminde başkan adayı olarak ön plana çıkıp, o dönem tüzükteki üyelik süresi engeline takılan İlker Ergüllü ve ardından başkan Azat Yeşil, Sayman Hasan Yıldırım ile Voleybol Şube Başkanı Veysi Kubba'nın istifa ettiği Karşıyaka'da dün toplanan yönetim, istifası kabul edilmeyen Ergüllü'yü başkan seçti.

SABAH ERKEN SAATLERDE TOPLANTI YAPTI


Bu sezon şimdiye kadar ağırlıklı olarak basketbol şubesini Şube Başkanı Tamer Ustaoğlu'yla birlikte yöneterek ayrı şube yönetimi bulunan futbola ise dönem dönem prim ve hak ediş ödemeleri yapan başkan Ergüllü, göreve seçilir seçilmez zirve hedefinin gerisinde kalan futbol takımıyla bir araya gelerek güven aşıladı. Sabah erken saatlerde Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri'nde futbolcular ve teknik direktör Erkan Sözeri'yle toplantı yapan İlker Ergüllü, "Size güvendiğim için buradayım. İstifa kararımı geri almasam sezon bittikten sonra mayıs ayında başkanlığa talip olurdum. Ancak bu kritik dönemde kenara çekilemezdim. Kimse başarısızlık halinde geçmişe bakmaz, sorumluluk mevcut başkanın olur. Bu riski size güvendiğim için göze aldım" dedi.


"TÜM YÖNETİM BİRLİKTE"

Orhun Ene: Sezonu güzel bir yerde bitirmek istiyoruz Orhun Ene: Sezonu güzel bir yerde bitirmek istiyoruz

Karşıyaka Başkanı İlker Ergüllü, "Bu takım öyle veya böyle bir üst lige çıkacak. Buna mecburuz. Ya direkt ya da Play-Off'tan benim için bu saatten sonra nasıl olacağının hiçbir ayrımı yok. Bu takımı bir üst lige çıkarmaya mecburuz. Eski başkanımız Azat Yeşil'in olduğu gibi bugünden sonra bizler yine sizin yanınızdayız. Bundan sonra biz ne gerekiyorsa daha fazlasını yapmaya hazırız. Siz de sahada gerekeni yapın. Biz de gereğini yapacağız" diye konuştu.
Ergüllü, kulüpte futbol şubesinin aynı göreve devam edeceğini ancak yönetimdeki herkesin futbol takımının başarısı için el birliğiyle savaşacağını dile getirdi.

"KARŞIYAKA'DA ŞAMPİYONLUK BAŞKA"

Karşıyaka Spor Kulübü'nün Türkiye'nin en köklü kulüplerinden biri olduğunu futbolculara hatırlatan başkan Ergüllü, "Taraftar sizin her zaman yanınızda. Son maçta tribünlerin nasıl dolu olduğunu gördünüz. Burası Karşıyaka, burada yaşayacağınız şampiyonluk hiçbir yerde yaşanacak şampiyonluğa benzemez. Bu camia, bu taraftar onları mutlu etmenizi bekliyor. Biz, sizin için ne gerekiyorsa yapacağız. Artık bu ligden çıkmamız lazım. Bunu sizler başaracaksınız size güvenimiz tam" ifadelerini kullandı. Karşıyaka'da Veysi Kubba'nın ayrıldığı voleybol şubesinde kalan haftalarda görevi Berrin Baysak sürdürecek.

Kaynak: DHA