İlkay Gündoğan, İngiltere Primier Ligde oynadığı Manchester City takımında attığı goller ile devamlı gündem oluyor. Manchester City'ye transfer olduktan sonra takımının şampiyonluğunda büyük katkısı olan Türk asıllı Alman vatandaşı İlkay Gündoğan takımı ile bu sene bitecek sözleşmesinden dolayı Ünlü İspanyol takımı Barcelona'nın takibine girdi. Peki, İlkay kaç yaşında? İlkay Gündoğan'ın babası kimdir? İlkay Gündoğan ne kadar maaş alıyor? İlkay nereli? Sara Benamira nereli? İlkay Gündoğan kimdir? İlkay Gündoğan dini nedir? İlkay Gündoğan eşi nereli? İşte ayrıntılar..

İlkay Gündoğan kimdir nereli?

İlkay Gündoğan, Türk asıllı Alman milli futbolcusu 24 Ekim 1990 yılında Almanya'nın Gelsenkirchen şehrinde doğdu. Anne ve babası Balıkesir'in Dursunbey ilçesinden işçi olarak Almanya'nın Gelsenkirchen kentine göç etti. Almanya doğumlu olduğu için Alman vatandaşı da olan İlkay Gündoğan, milli voleybolcu Naz Aydemir'in kuzeni.

İlkay Gündoğan futbola 3 yaşında başladı. 2011 yılında Almanya şampiyonu Borussia Dortmund'a 4 milyon Euro'ya transfer oldu.

İlkay Gündoğan, 1 Temmuz 2016'da 25 milyon Euro'ya Manchester City'ye transfer oldu.

Irkçılık tartışmasının ardından Mesut Özil'in Almanya milli takımını bırakmasının ardından dikkatleri üzerine çeken İlkay Gündoğan, Almanya milli takımından ayrılıp ayrılmayacağı tartışılırken Almanya milli takımında forma giymekten gurur duyduğunu açıklayarak, şu açıklamayı yaptı: Türkiye Milli Futbol Takımı'na geçmeyeceğini açıkladı.

Sara Benamira nereli?

İlkay Gündoğan eşi nereli? sorusunun yanıtı; İtalyan model Sara Arfaoui, İtalya'nın önemli kanallarında sunuculuk yapıyordu. 16 Temmuz 1995 yılında Nice, Fransa' da dünyaya gelen Sara Arfaoui, aslen İtalyandır. 26 yaşındaki ünlü model, büyük markalarla iş birliği yapmaktadır. Sara Arfaoui futbolcu İlkay Gündoğan ile evlenmiştir.

İlkay Gündoğan dini nedir?

İlkay ayrıca The Athletic'e verdiği röportajda, "Ben Müslüman bir ailedenim. Dünya Kupası'nın Katar'da düzenleniyor olması tüm Müslümanlar için gurur verici" dedi. 

İlkay Gündoğan ne kadar maaş alıyor?

İlkay Gündoğan 7,28 milyon sterlin maaş alıyor.

İlkay Gündoğan'ın babası kimdir?

İlkay Gündoğan'ın babası İrfan Gündoğan'dır.