Türk caz müzisyeni 101 yaşındaki İlham Gencer, Bodrum'da tedavi gördüğü özel bir hastanede hayatını kaybetmişti.

ACI HABERİ OĞLU DUYURDU

İlham Gencer'in ölüm haberini oğlu şarkıcı Bora Gencer, sosyal medya hesabından duyurmuştu.

Gencer, yaptığı paylaşımda, "Babam Türkiye'nin babası, benim canım varlığımın sebebi dünya iyisi insan adam gibi adam Bozkurt İlham Gencer'i kaybettik. Gereken bilgileri daha sonra vereceğim. Büyük üzüntü içerisindeyiz, çok uğraştık çok emek verdik. Keşke elimizden daha fazlası gelebilseydi" ifadelerini kullanmıştı.

​​​​​​​

BUGÜN DEFNEDİLECEK

Bodrum Belediyesi Cenaze Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, cenazeyi özel hastaneden alarak morga kaldırdı. Cenaze, daha sonra Bodrum-Milas Havalimanı'na getirildi. Gencer'in naaşı ardından dün akşam 18.30 uçağıyla İstanbul'a gönderildi.

Ayrıca İlham Gencer'in bugün Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verileceği bildirildi.

​​​​​​​

AKM'DE TÖREN DÜZENLENECEK

Bora Gencer, yaptığı açıklamada, "Sevgili arkadaşlarım; arayan, soran, düşünen, babamla anısı olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. MESAM (Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği) AKM'de (Atatürk Kültür Merkezi), saat 10:00'da bir tören düzenliyor. Sonrasında Zincirlikuyu Mezarlığı'nda öğle namazına müteakiben babamı defnedeceğiz. Herkesten Allah razı olsun" şeklinde konuştu.

​​​​​​​

"BABAMA KALP MASAJI YAPTIM"

Bora Gencer, babasının vefatının ardından üzüntüsünü ifade etmişti. Gencer, "İki yıllık bir süre içerisinde uğraştık. Kız arkadaşım Ahu Atmaca’nın ve ailesinin çok büyük emekleri oldu. Ona, emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Çok büyük mücadele vermiştik. Hem karakter olarak hem de vücut olarak sağlam bir insandı. Beklemiyorduk, maalesef ani oldu. Evde fenalaşmış, ben geldiğimde kalp masajı yaptım babama. Uğraştım, daha sonra ambulans geldi. Hastaneye gittiler ve orada da uğraştılar ama babamı maalesef kaybettik" demişti.

Yalı Çapkını Zerrin Kimdir, Gerçek Adı Nedir? Toprak Sağlam Kimdir, Aslen Nereli, Kaç yaşında? Yalı Çapkını Zerrin Kimdir, Gerçek Adı Nedir? Toprak Sağlam Kimdir, Aslen Nereli, Kaç yaşında?

​​​​​​​